Niinistön yritys päästä työväen suosikiksi on ällöttävä. Tuo mainos hesarissa kertoo valtaisasta epätoivosta. Harri Jaskari on epäonnistumassa täydellisesti hommassaan. Vaalikampanjaa ei tehdä tällä tavalla.
Niinistö on epätoivon partaalla
Sivusta seurannut
16325
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sauli Niinistö nousee Suomen seuraavaksi presidentiksi, koska uskaltaa tarttua aitoihin ongelmiin kuten Suomen innovaatiotason laskuun ja työttömyyteen. Muut keskittyvät saivartelemaan ulko- ja truvallisuuspolitiikalla. Suomi tarvitsee presidentin joka on huolissaan suomalaisista ja suomalaisten puolella.
Hyvä Sauli!
Rohkea avaaminen on aika kaukana kyllä epätoivosta..
Mullakin aukes kyllä haavi aamulla, kun luin lehden, mutta vilkaisin sitten Niinistön sivuja ja siellä kerrotaan tästä "kaikki ovat työväkeä" -teemasta mun mielestä ihan hyvin.
Eiköhän sen Jaskarin (lienee kampanjapäällikkö tai jotain) saavutukset mitata sitten vaaleissa samoin kun Saulin.
Täytyy kyllä sanoa, että panokset ainakin nousivat.
Mitä oottee mieltä Niinistön kampanjan väreistä?
Hyvät värit. Mielyttävät silmää ja sopivat ehdokkaalle. Ei yritetä piilotella mitään värimaailman taakse.
Hyvä ehdokas presidentiksi, joka pystyy haastamaan Halosen.
Tsemppiä Saulille!
diggaan todella paljon. Taitaa jäädä Tarja ny toiseksi =)
Tässähän näyttää ennemmin siltä että Sauli ei pelkää gallupeja vaan astuu rohkeasti kehään. Tällaisella otteella tehdään presidenttejä!
henkitorveen.
En ollut uskoa silmiäni.
Eihän nyt ole aprillipäivä? Eihän?
Niinistö on mustaakin mustempi
patamusta porvari kokoomuslainen.
Menee jo jauhot ja ryynit
sekaisin tässä presidentti sopassa.
Kokoomus on menettänyt arvokkuutensa rippeetkin.
Noin lapsellista ja typerää mainosta en olisi
uskonut ikinä näkeväni.
Kuka on idean isä/äiti?
Se häpäisi kokoomuksen arvomaailman verisesti.
kokoomuksen ikuinen kikkakeppi Club Ilomielineen.
Hänhän oli Stubbinkin Tuomioja-operaation ideoija.
Eikö teillä "punavärimaalareilla" oikein riitä huumorintajua sille, että joku on keksinyt hyvän jutun. Itse ainakin innostuin vasta Niinistön avauksen jälkeen näistä vaaleista todenteolla.
Lopettakaa se vastakkainasettelu ja hyväksykää tosiasia, että suomalaisten jaotteleminen kahteen kastiin on aikansa elänyttä.
on ihan sikamakee mimmi =) hyvää tulosta näyttää saavan aikaan.-hei miettikää paljon se stubb sai ääniä ja eiks kirsi vetäny sen kampanjaa tai jotain ??
Tämän idean isä/äiti ei taida olla Kirsi Piha eikä hän myöskään ole Club Ilomielen keksijä. Kannattanee ottaa selvää asioista ennen kun tuo niitä tänne julkisuuteen. Erittäin rohkea avaus Saulilta enkä usko, että muut ehdokkaat kykenevät samaan. Kyllä väistämätön tosiasia on, että Sale on seuraava pressa!
Nyt alkaa Kokoomuksen päässä homma todellakin toimia. Niinistön kampanjaan on löydetty hyviä elementtejä ja teemat ovat hyvät. Juuri näin, näistäkin teksteistä huomaa, että se koira aina älähtää mihin kalikka kalahtaa..
Aivan! Epätoivoisuudesta ym. syyttelyt kertovat nimenomaan vastapuolen epätoivosta. Saulin juna on lähtenyt käyntiin, eikä sitä enää pysäytetä.
... eiköhän se sisältökin sieltä tule. Niinistö on aktiivinen asiassa, niinpä hän todennäköisesti toivoo pääsevänsä kertomaan oman näkemyksensä työväen presidentistä. Ja mikseipä työttömienkin, jos hänen tarkoitusksenaan on lisätä työllisyyttä nykyistä nopeammin.
Jopas on aihe kerännyt keskusestelua, ihan hullua...
Minun on ainakin pakko sanottava rehellisesti, että ihan jees juttu, kun uskaltaa tehdä rohkeaa kampanjaa. Kun vertaa Haloseen, joka ei uskalla ikinä sanoa yhtään mitään mihinkään, jottei vaan sanoisi jonkun mielestä jotain negatiivista. Eli siinä mielessä ok juttu, vaikkakin aika yllättävä.
Äänestä sinä Halosta äläkä valita Niinistöstä.