Tsekatkaa tuolta rengaskokojen vastaavuudet:
http://verkkokauppa.vianor.fi/vastaavuus
Te, jotka mietitte rengaskoon muutosta
6
3966
Vastaukset
- tietämätön_
onko jossain jotain listaa että minkäkokoiset renkaat menee minkäkin merkkisiin autoihin? meillä on vanhat mutta käyttökelpoiset nissan sunnyssa olleet talvirenkaat, mutta renkaiden kokoa en tiedä ja mietin että voiko niitä käyttää meidän skoda feliciassa. vai lukeeko koko myös renkaassa, rekisteriotteessa vaan olen sen tähän mennessä nähnyt.
- Pera
Siis lukeeko renkaan koko renkaassa? Tottakai se lukee.
- mitenkäs
Noita taulukoita ja laskureita kyllä löytyy joka tuutista. Toinen, vaikeampi ongelma on mitkä kumit sopii olemassaoleville vanteille.
- katsoa
niistä olemassaolevista vanteista löytyy tieto kuinka leveä ja halkaija, jok sisäpuolelta tai ulkopuolelta
- määrätyt
katsoa kirjoitti:
niistä olemassaolevista vanteista löytyy tieto kuinka leveä ja halkaija, jok sisäpuolelta tai ulkopuolelta
% poikeamat niin leveydessä kuin halkasijassakin !
- 3 sentin halkaisijaerot eivät auton alustaa ja ajettavuutta syö millään tavalla ! Esim :
Jos vakio 195/65 R15 renkailla ajat mittarinopeutta 100kmh nopeusmittaukseen niin osta siihen jatkossa 205/65 R15 renkaat , ovat hivenen leviämmät ja profiililtaan lievästi isommat ni luulen että nopeusnäyttösi on näin korjattu kohdalleen !
(pikku piikkinä mittarinopeutta ajeleville)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762005Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361706Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81345Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241164Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591161Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60940
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57926