Te, jotka mietitte rengaskoon muutosta

RSS

6

3993

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietämätön_

      onko jossain jotain listaa että minkäkokoiset renkaat menee minkäkin merkkisiin autoihin? meillä on vanhat mutta käyttökelpoiset nissan sunnyssa olleet talvirenkaat, mutta renkaiden kokoa en tiedä ja mietin että voiko niitä käyttää meidän skoda feliciassa. vai lukeeko koko myös renkaassa, rekisteriotteessa vaan olen sen tähän mennessä nähnyt.

      • Pera

        Siis lukeeko renkaan koko renkaassa? Tottakai se lukee.


    • mitenkäs

      Noita taulukoita ja laskureita kyllä löytyy joka tuutista. Toinen, vaikeampi ongelma on mitkä kumit sopii olemassaoleville vanteille.

      • katsoa

        niistä olemassaolevista vanteista löytyy tieto kuinka leveä ja halkaija, jok sisäpuolelta tai ulkopuolelta


      • määrätyt
        katsoa kirjoitti:

        niistä olemassaolevista vanteista löytyy tieto kuinka leveä ja halkaija, jok sisäpuolelta tai ulkopuolelta

        % poikeamat niin leveydessä kuin halkasijassakin !

        - 3 sentin halkaisijaerot eivät auton alustaa ja ajettavuutta syö millään tavalla ! Esim :

        Jos vakio 195/65 R15 renkailla ajat mittarinopeutta 100kmh nopeusmittaukseen niin osta siihen jatkossa 205/65 R15 renkaat , ovat hivenen leviämmät ja profiililtaan lievästi isommat ni luulen että nopeusnäyttösi on näin korjattu kohdalleen !

        (pikku piikkinä mittarinopeutta ajeleville)


      • RSS

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3793
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      148
      3516
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      43
      1997
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      126
      1074
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      138
      1000
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe