Kustansiko SAK

Niinistö-mainoksen

valtalehdissä. Ei mikään halpa juttu. Sinne ne jäsenmaksurahat menivät. Mutta kannattaahan 99 % duunareista Niinistöä. Joten olkoon menneeksi.

6

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toimi Henkilö

      Siinä vaiheessa kun SAK maksaa yhdenkin Niinistön vaalimainoksen, niin minä liityn takaisin sen puljun jäseneksi.

      Eiköhän SAK ole työväen etuja polkevana järjestönä tukemassa toista työväen etuja polkevaa henkilöä eli Tarja Halosta.

      • kustansi

        Kirsikö Sakun ruokarahoilla.


      • Toimi Henkilö
        kustansi kirjoitti:

        Kirsikö Sakun ruokarahoilla.

        Eiköhän Niinistön kampanja ole ihan itse kerännyt sen verran varoja, että pystyy mainoksensa maksamaan.

        Kampanjatuotteet ovat kuulemma olleet sen verran vetäviä, että kassassa on ollut värinää.

        Saku pitäköön ruokarahansa..


    • usko

      Eiköhän ne kaikki rahat menneet sille SDP:n Haloselle. Katsotaan nyt mihin ne sitten käytetään.

      • Kaapo

        Ehkä niillä kustannetaan Haloselle kravatinsuoristelukurssi ja annetaan loput rahat pelattavaksi hedelmäpeleihin.. onhan se kuitenkin se ase millä Halonen menee jatkokaudelle!


    • duunari

      Eipä todella tainnut SAK olla osallisena Niinistön mainoksessa! Kyllä Kokoomus varmasti osaa hoitaa raha-asiansa ilman SAK:takin, ja siinähän heillä asiantuntijoita riittää. Täytyy muistaa, että SAK:n jäsenistä ei suinkaan tutkimusten perusteella ole edes puolet sosialisteja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      121
      8454
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      141
      5364
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3745
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      128
      3582
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2624
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1896
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      358
      1552
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      98
      1547
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      71
      1410
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1376
    Aihe