Rovaniemen kuntavaalien ylivoimainen äänikuningatar oli erityisavustaja Johanna Niemelä-Ojala. Tasan 1000 ääntä. Kukaan Kepu tai Kok-patu ei päässyt lähellekään.
Kepu kärsi murskatappion, vähennystä lähes 4% edellisvaaleihin. Kepulla ei ole edes määrävähemmistöä enää valtuustossa, mikä mahdollistaa järkevän asioiden hoidon tästä eteenpäin.
Rovaniemen ääniharava ei Kepusta...
Niemelä-Ojala
2
135
Vastaukset
- Hyvä Johanna!!
Tukiaiselätti-poronpurija-kepulit kuriin siellä!
- Andi-Kebu
Mimmistä tulee seuraavan hallituksen oikeusministeri ja kansanedustaja (jos asettuu ehdokkaaksi). Sitten onkin kepuleilla ihmettelemisstä kun SDP menestyy entistäkin paremmin vaaleissa. On aina saatanallisen vaikeaa kilpailla ministerikansanedustajaa vastaan. Kepulit eivät vieläkään tajua Heinäluoman strategiaa. Nuoria naisia näkyville paikoille ja ministeriksi. Erityisesti änkyräkepuvaalipiireissä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelekkakisat
Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.3111210- 568893
- 1375435
- 1443724
- 693628
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi353584- 403318
- 582641
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak702353- 311882