Joko jollain on tietoa Gigantin avajaisista??? Onko ne nyt tällä viikolla vai miten??? Ois mukava tietää jos on faktaa... :)
Gigantin avajaiset
6
1298
Vastaukset
- ´´´´
...on avajaiset
- Pepe
Gigantilla on hintatakuu. Tarkoittaa, että jos löydät määrätyn ajan sisällä jostain samanlaisen tuotteen halvemmalla hinnalla, saat erotuksen 1,2 kertaisena takaisin.
Markkinatuomioistuin on kieltänyt Giganttia mainostamasta ko asiaa uhkasakon uhalla, mutta kysykää ihmiset myyjiltä asian todenperäisyyttä.
Ainakin Tampereella toimi. Gigantti itse myi kolmen viikon päästä ostohetkestä ostamaani televisiomallia 80 euroa halvemmalla.
Sain erotuksen 80x1.2 euroa.
Vertailutuote ei saa olla jäsenetu tai korttitarjous vaan hinta pitää olla kaikille ostajille sama ennenkuin hyvitystä sieltä maksetaan.
Kenen etua Markkinatuomioistuin ajaa ko mainostamiskieltopäätöksellään, ei ainakaan kuluttajan etua!
Tämähän on rehellistä kilpailua, mihin EU:ssakin pyritään.- ????
Eli ostit gigantista telkkarin ja gigantti myi samaa mallia kolmen viikon päästä 80euroa halvemmalla niin sait gigantista sitten tuon hyvityksen?
- Ostaja
???? kirjoitti:
Eli ostit gigantista telkkarin ja gigantti myi samaa mallia kolmen viikon päästä 80euroa halvemmalla niin sait gigantista sitten tuon hyvityksen?
Jos saat halvemmalla, vaikka samasta liikkeestä.
Ehto on vain se, että tuotetta pitää saada tällä halvemmalla hinnalla kaikkien, ei siis esim. E- tai K- tai S-kortilla.
- poortsari
paskainen kämmen pystyssä, että tänne on jonotusssysteemi tänään aamupäivällä.
Eli kaikki halukkaat eivät mahtuneet sisälle.- ovella
voi taivas....onks valoo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969