Moi, tällaisen omasta mielestäni melko varman tuplan kaivoin expektin päivän valikoimasta:
ke 26/10/05 14:22
panos: 40.00 Euro
mahd. voitto: 95.60 Euro
päivä kohde tyyppi veto tulos kerroin
ke 26/10/05 20:00 SønderjyskE - FC København
SAS Ligaen 2 1.45
ke 26/10/05 20:00 HC Slavia Praha - HC Hame Zlin
Tsek. Extraliga 1 1.65
2.39
-----------------------------------
SønderjyskE - FC København
SønderjyskE on liigan peränpitäjänä ja syystäkin. Voittanut vain 2 peliä, yhden vieraissa ja yhden kotona, 14:sta pelistä. Tappiota on yht. 10 ja maalisarake näyttää 18 tehtyä ja 32 päästettyä. Pitää myös Kuntopuntarin perää.
FC København taas vastaavasti on kuin peilikuva. Pitää liigan kärkipaikkaa ja ei ole hävinnyt vielä yhtään peliä. Tasureitakin vain kolme ja 11 voittoa. Maalirakkeen 27 tehtyä oikeuttaa liigan toiseksi parhaaseen maalintekoon ja päästetyt 7 taas on ylivoimaisesti liigan parhaasta puolustuksesta kertova lukema. Keikkuu kuntoputarin kärjessä.
Kaikki viittaa siihen, että Liigakärki murskaa liigajumbon ylivoimaisesti, joten 1.45 kerroin vierasvoitolle ei vaikuta yhtään huonolta.
-----
HC Slavia Praha - HC Hame Zlin
Slavia liigan piikkipaikalla, Zlin keikkuu vielä 4. sijalla. Ero löytyykin esim. viimeisen 10pelin kuntopuntarista jossa Slavia on ensimmäisenä ja Zlin vasta 9.
Kaiken lisäksi Slavia on tällähetkellä liigan paras kotipoppoo, yhdeksästä pelistä 8 voittoa ja yksi tasuri maalierolla 37-8.
Zlin on keskinkertainen vierasjoukkue 2 voitollaan, 3 tasurillaan ja 4 tappiollaan [14-18].
En usko että Slavia antaa kummoisia mahdollisuuksia kenellekkään kotiottetluissaan ja Zlinin kunto on muutenkin laskussa. Myös useat bookkerit ovat kovaa vauhtia laskemassa kotivoiton kertoimiaan, monet jopa alle 1.5. Joten tässäkin valossa Expektin (ainakin vielä) 1.65 kerroin vaikuttaa maukkaalta.
---------------------------
Toivotaan parasta ja pelätään pahinta.
Pelionnea!
Päivän Tupla [Expekt]
FinLandiaFish
0
208
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969