Lumisateesta ja

valkeasta maasta

Tuli mieleen se meidän treffailu. Ja se mielikuva tuntuu hyvältä. Sinä kullanvalkeana ja minä jumissa.
Ne olivat kauniita hetkiä ne. Vain kosketus puuttui.

En mä pysty uskomaan että voisin saada sut vierelleni. Jotenkin aikaa on kulunut liiaksi, että voisin uskoa enää että mua onnistaisi. Olen jotenkin tyytynyt osaani. En edes pysty kuvittelemaan kuinka hyvältä se tuntuisi, vaikka yrittäisinkin.

Onneksi en kuiteskaan ole antanut itseni innostua vielä. Aika hataralta näyttävät kuvitelmani taas. Eivätköhän ne kohta taas kuole.

6

1500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muistan ne hetket

      Mutta aika ei silloin ollut oikea. Nyt asiat ovat toisin. Voisin olla valmis kanssasi jatkamaan siitä mihin jäimme. En vaan tiedä haluatko enää. Haluatko?

      • Niiniinii

        kullanvaalealla valkoista hupparia joka oli miehen päällä silloin? Mikset vaan usko itseesi...Mikset vaan luota tulevaisuuteen...Tuntuu niin pahalta katsoa sun kärsivän pystymättä tekemään mitään!


      • uneton

        jees. Pitääks mun tulla peseen sun jalkojas ja syöttään sua että uskot?


    • jos kellä

      tulee kaikenlaista hataraa mieleen. Tosi hataraa.

      • Ikuisesti sinun

        En ole vieläkään jostakin kumman syystä pystynyt unohtamaan.
        Ei edes toinen rinnallani tappanut rakkauttani sinuun.
        Nyt taasen yksin - sinua odotan, ikuisesti.


    • minä

      En oikein itsekään tiedä miksen tunne olevani rakastamisen arvoinen. Tuntui suorastaan kummalliselta sekin kun ilmoitin niille naikkosille että ei kannata jatkaa. Odotin helpotusta ja kiitoksia. Sainkin hyvin ristiriitaisen reaktion. Miksiköhän näin?

      Pohjimmiltani olen hyvin tunteikas ihminen. Minua on äärimmäisen helppo satuttaa, jos on päässyt lähipiiriini. Tuntemattomien ajatuksista en niinkään välitä, ei heillä ole minuun mitään valtaa. En tiedä vaikutanko uhkaavalta, mutta sitä en todellakaan ole.

      Mulle olisi hirveä stressi vielä yrittää sua. Tuntuu kuin koko juttu olisi mittari sille onko minulla oikeutta toivoa tulevani rakastetuksi. Epäonnistumisen pelko on suhteeton. Et tiedäkään kuinka paljon olen joutunut kokemaan surua tämän asian tiimoilta. Minun oli vain pakko edes yrittää. Se kostautua mutta en voinut enää sinun kanssasi olla tekemättä mitään.

      Olisin taatusti aivan eri ihminen nykyään jos olisin joskus saanut joskus tunteilleni vastakaikua tai ylipäätänsä kokenut rakkaussuhteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      62
      6027
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      81
      3526
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2691
    4. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      2169
    5. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      40
      2165
    6. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      162
      1853
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      6
      1669
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      85
      1272
    9. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1236
    10. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      26
      1117
    Aihe