Erillinen C++ ja C -palsta..

..olisivat kyllä kivoja.
6597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Eivätkä olisi. Nämä kielet ovat niin lähellä toisiaan ettei erillisiä palstoja tarvita c ja c :lle.

Äänestä
  • C on syvältä.

    Äänestä

  • dasfs kirjoitti:

    C on syvältä.

    >C on syvältä.

    Ei vaan C:n perustus on niin syvällä että sillä voi tehdä oikeasti toimivia ohjelmia. Vertaapa vaikka Linuxin ja Windowsin kerneleitä. Toinen on tehty C:llä ja toinen C :lla.

    Kumpi toimii paremmin? :)

    Äänestä

  • hyvä kirjoitti:

    >C on syvältä.

    Ei vaan C:n perustus on niin syvällä että sillä voi tehdä oikeasti toimivia ohjelmia. Vertaapa vaikka Linuxin ja Windowsin kerneleitä. Toinen on tehty C:llä ja toinen C :lla.

    Kumpi toimii paremmin? :)

    Toi oli jo huono veto. Mäki voin tehdä bugisen Hello Worldin vaikkapa C:llä ja toimivan C :lla ja sit sanoo et "KATO PASKA C BUGAA"

    Äänestä

  • dasfs kirjoitti:

    C on syvältä.

    perusteluja kiitos.

    Äänestä

No joo-o. Tällä nykeiselle palstalle tulee niin vähän viestejä että kyllä mielestäni C ja C voi olla saman palstan alla. Ei tuu ainakaan jännetupin tulehdusta kun ei tarvitse pläräillä niin montaa palstaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dasfs kirjoitti:

..olisivat kyllä kivoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu