Rautkallio ja LEHTINEN on väsäillyt "objektiivista" tietoa Neuvostoliiton arkistosta ja väittää, että Kekkonen operoi sotasyyllisyysoikeudenkäyntiä omin päin ilman Neuvostoliiton vaatimuksia tällaisesta.
Rautkallio ja Lehtinen tietoisesti unohtaa samassa yhteydessä määritellyt sotakorvaukset, jotka nekin ilmeisesti oli Kekkosen operoimat, eikä Neuvostoliitto niitäkää ollut vaatinut.
Lasse Lehtinen ilmeisesti haluaa pitää myyttiä isä Stalin aurinkoisuudesta ja O.V.Kuusisesta jotta historia uhohtaisi näiden hyökänneen Suomeen ja tappaneen suomalaisia ja tehneen vielä kansanmurhan Neuvostoliitossa - tappaen enemmän ihmisiä kuin Hitler.
Rautkallion ja Lehtisen höpinät
5
301
Vastaukset
- Lasse Lehtinen tv:ssä
Lasse Lehtinen tunnusti MTV3:n aamutv:ssä koko touhun olevan jossittelua.
;-)))
(Turtolahan jo aiemmin Ylessä kertoi kirjan olevan dekkari)- hetken jo säikähdin
Lasse Lehtiselle 10 pistettä, että vetäisi maton alta tuolta Rautkallion puolesta otsa rypyssä kirjoitetulta Kekkosirvailusta.
- Jallu
hetken jo säikähdin kirjoitti:
Lasse Lehtiselle 10 pistettä, että vetäisi maton alta tuolta Rautkallion puolesta otsa rypyssä kirjoitetulta Kekkosirvailusta.
Mikä oli Paasikiven kanta asiaan?
- kun en saa palkkaa...
Jallu kirjoitti:
Mikä oli Paasikiven kanta asiaan?
...veronmaksajien pussista enkä ole Tampereen Työväen Yliopiston professori:-)
- Tieteellisesti todistettua
kun en saa palkkaa... kirjoitti:
...veronmaksajien pussista enkä ole Tampereen Työväen Yliopiston professori:-)
Tampereella ei ole mitään "Työväen yliopistoa" vaan "Yhteiskunnallinen korkeakoulu". Sinänsä mainiota, että ko. korkeakoulu oli vielä 1960 -70 -luvuilla kovin ns. oikeistolainen ja puolusti raivokkaasti yksityisomistustaan. No raha-asiat menivät miten menivät ja kunnon porvaritapaan silloin marssitiinn valtion pussille ja kaadettiin velat veronmaksajille. Yhteiskunnallinen korkeakoulu vasemmistolaistui vasta kun porvarihapatus oli saatu siivottua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762099Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361741Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101441Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2311228Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601212Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161060Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58972- 60969