Uuutta tietoa

Tänään TV-aamu uutiset tiesi kertoa, että Suomen sotasyyllisyysoikeudenkäynnin pää-alkuunpanija oli Urho Kekkonen. Näin kertoi Rautkallio N-liiton arkistoista saamansa tiedon perusteella.

Kekkonen oli hyvä presidentti?Tanner suuri suomalainen sotasyyllinen?
5179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

:-)))))

Lasse Lehtinen, toinen kirjan authori, kertoi juuri aamutv:ssä, että kirja on fiktiota ja jossittelua.

Se siitä Tannerin jalustalle nostamisesta.

Äänestä
  • sudenkuopasta taivaan sineen, niin miksi ei Tanneria koska hän oli ainoa joka ei pettänyt Suomea koskaan,eikä konttaillut neukkujen suurlähetystön portaita niinkuin silloiset neukkujen perseen nuolijat.

    Se "punainen" yleisradiokaan ei muistele häntä niinkuin Risto Rytiä joka oli Tannerin kohtalotoveri.

    Äänestä

maanpetturi.

Äänestä
  • Kyllähän Kekkonen petti Neuvostoliittoa ja käynnisti Helsinki-prosessin Itä-Euroopan vapauttamiseksi.

    Isänmaataan Suomea, ei Kekkonen koskaan pettänyt. Muita maita kyllä.

    Äänestä

...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kekkosesta kirjoitti:

Tänään TV-aamu uutiset tiesi kertoa, että Suomen sotasyyllisyysoikeudenkäynnin pää-alkuunpanija oli Urho Kekkonen. Näin kertoi Rautkallio N-liiton arkistoista saamansa tiedon perusteella.

Kekkonen oli hyvä presidentti?Tanner suuri suomalainen sotasyyllinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu