Autopilottini kiukuttelee, onko vastaavaa vikaa ollut kellään. Maahantuojalla ei pystytty suoraan antamaan apua.
Eli: Autohelm 6000, vikakoodi NO LINK.
Esiintyy kun ajan koneella, mutta vain silloin kun kierroksia nostetaan lähelle max.
Samassa yhteydessä ruori lukittuu ja se vapautuu vain kun miinus johto irroitetaan. Suht kiusallinen vika..
Vikakoodi poistuu ja laite toimii taas moitteettomasti kun se on ollut pois päältä mutaman tunnin. Pilotissa on kaukosäätö (johdollinen). Vikaa ei esiinny seilatessa.
Jos jollakin on vinkkejä niin KIITOS!
Autohelmin outo vika
5
1115
Vastaukset
- lasse__
En asiasta oikeen mitän tiedä mutta "sivistynyt" arvaus että laturi puskee liikaa voltteja ja autopilotti ottaa herneen nenään ja kytkee itsensä pois päältä. Liian suureen volttimäärään viittaa tuo melkein täysillä ja vain moottorilla.
- Älypää
Autopilotti yksinkertaisesti pelkää kovaa vauhtia ja menee kauhusta jäykäksi. Suosittelisinkin ajamaan koneella vain kohtuullista vauhtia.
- johdotuksessa?
Olisiko tärinästä johtuva katkos tai huonoliitos kyseessä...
- Stefan
Autopilootin keskusyksikössä on vikaa tai autopilootin eri osien välisissä liitoksissa on huono kosketus. terv. Stefan
- Stefan
On se että moottorilla ajaessa potkuri aiheutta tietyn sivuttaisvedon ja autopilootti jaksaa vääntää takaisin mutta se aiheuttaa ylikuormitusta, ja ohjausyksikkö lämpenee liikaa ja alkaa herjata ja sitten se taas toimii kun on jäähtynyt tarpeeksi. Terv. Stefan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761989Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361705Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81332Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241155Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591153Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151020- 60933
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57922