Windows "Turvapäivityksen" jälkeen ei XP:n oma palomuuri pysy päällä. Sinänsä käytössä myös Nortinin palomuuri, vai poistaako mahd. Norton XP:n pois ? Onko tarpeellista pitää molemmat päällä ?
XP-palomuuri
5
703
Vastaukset
- Ursa
että kahta palomuuria ei ole viisasta pitää käytössä. Voivat häiritä toinen toisiaan. Mullakin kävi Norton 2004:n kanssa niin, että XP:n palomuuri meni itsekseen pois päältä, kun Norton oli käytössä. Tiedä sitten, johtuiko se oikeasti siitä.
Toivottavasti joku viisaampi vastaa.- Von-Bruker
Älä pidä kuin yhtä palomuuria...
- poisti
Mulla sygate palomuuri poisti aluksi xp:n palomuurin pois päältä, joten laitoin sen aina käsin uudelleen päälle.Tämä tapahtui siis vain sygaten käynnistyessä.
Nyttemmin sygate ei enää poista xp:n palomuuria. En tiedä mikä on muuttunut.
Minulla ei ole ollut mitään ongelmia vaikka on ollut molemmat palomuurit päällä ja käytän esim. p2p- ja windowsin etäkäyttöohjelmia. - Nortonin versioilla
on ollut tapana sammuttaa muut palomuurit ja virustorjunnat.
Norton ilmeisesti arvioi että muuten seuraisi
joku kilpailu-konflikti joka häiritsisi
toimintaa. - ukkeli
Sammutat sen windowssin oman palomuurin jos sulla on
toimivampi vaihtoehto..
Missään nimessä ei tule pitää kahta samaan aikaan päällä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762074Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361733Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101412Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2291213Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591203Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161048- 60962
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv58961