Kävin eilen ko.liikkeessä.25 minuuttia odoteltuani ja myyjien ohijuoksua katseltuani lampsin rahapussin kanssa pois.Kukaan ei vaivautunut tervehtimään ja ainakin kolme myyjää jutteli keskenään tiskin takana ja hauskaa tuntui olevan?Uskomaton palvelu tai siis sen puute!Tämän tapauksen jälkeen menin eri ketjun kauppaan ja homma hoitui kuntoon heti. Sinne jäi 1000 euroa rahaa, mutta tyytyväinen mieli.Markantalossa kaksi kertaa kerralla: eka ja viimeinen...
Kuopion Markantalo-apua!
4
1447
Vastaukset
- kävin asioilla
Mihis aikaan kävit siellä? Minä kävin tuossa abauttia rallaa 5 aikaan. Marssin ovesta sisään, suoraan siihen päätiskille ja heti oli kaveri kysymässä mitä saisi olla. Kaupat hoituivat nopeasti ja asiallisesti kun tiesin mitä halusin.
Kai sitä jos menee palloilemaan kauppaan ja piiloutuu hyllyjen taakse eikä osaa kysyä niin jää ilman palvelua. Mene ensi kerralla omatoimisesti myyjän luo äläkä itke täällä, vai jännittääkö?
Eikä sulla tonnia sinne toiseen liikkeeseen mennyt ;) Ostit kuitenkin jonkun 10 euron sauvasekoittimen.- joo
eipä voisi enempää kiinnostaa menne enää kyseiseen kotitalousperse helvettiin.
Olen ostanut järestään kaiken Markantalosta, paitsi tietokonetta. Nopeasti laskettuna (tv, kotiteatteri dvd-yhdistelmä, printteri, digikamera, vaaka, jääkaappi, pesukone, navigaattori, digiboxi) ja jos jotain unohtui niin tuskin haittaa.
Eli n.2300 euroa, no palvelu on ollut kohtuullista, myyjillä kylläkin aina vitunmoinen kiire tekemään seuraavaa kauppaa kun edellinenkin on vielä kesken.
No annas olla jos laitteisiin tulee jotain vikaa ja joudut kääntymään takuuhuollon piiriin. Ohjaavat eri liikkeisiin / firmoihin jotka hoitavat ja hoitavat kyseiset takuuhuollot. Eli jos laite ei toimi, ensin sitä korjataan jossain liikkeessä, jos ei senkään jälkeen toimi niin sitten se on voi voi...
No nytkyn Finlux meni konkkaan, niin markantalo se vaan hulluna mainostaa ja kehuu finluxin vehkeitä että saa ne myytyä.
No sitten oli kannettavia noin 500-600 euroon, eikohän kaikki vehkeet tottakai ollut loppu, mutta mitä vielä mainokset pyöri vielä moneen kertaan lehdissä ja telkkareissa.
Jos satut lähettämään asiakaspalautetta kyseiseen puljuun niin ei kannata odottaa vastausta sillä sitä ei tule.
Tuskinpa Giganttikaan parempi ole, mutta sinne kyllä suuntaan seuraavilla kerroilla.
Markantalo HAISEE!!
- ent.asiakas
kertakaikkisen huonoa palvelua saa tästä puljusta ja tyrkyttävät ja yrittävät pakottaa ostamaan. Varmaan niil on joku provikkapalkka, ku eivät antaisi asiakkaan ollenkaan miettiä minkä tuotteen ostaa... Ja ne vanhat kääkät siellä on todella epämukavia.
Jos en parempaa palvelua Kuopion kodinkoneliikkeistä saa, niin täytyy vaikka lähteä muualle asioimaan, mutta viimeisimmässä käyntipaikassa sain kyllä hyvää palvelua. Ihan pienissä ei oo järkeä käydä,koska ei siellä oo valikoimaa, mutta markantaloon en enää ikinä mene!!!!!!!!!!!!!!!!! - asjiaakas
ja minä kun menin niin en saanu ite katella, vaan joku tuli heti kyyläämää ja kyselemmää, että mittee sais olla. ee se liike sovi kellekkää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1761976Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361702Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81326Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241150Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu591145Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 60931
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57914