Muistaako joku kuinka herrat lupasivat palauttaa kaikki menetetyt palkat ja tulonsiirrot oikeudenmukaiselle tasolle kunhan lamatalkoot ovat ohi . On käynyt niin että parempiosaisten palkat reaaliostovoima on noussut reilut 100% , duunarilla samainen nousu samalta ajanjaksolta on 1% . Samaa paskaa ovat kaikki herrat .
Samaa paskaa
2
72
Vastaukset
- Porvariduunari
-
puhunut tai luvannut.
Ei kai tekemättömästä työstä mitään palkkoja voi palauttaa. - johtaja
Sama paskasakki valtiovarain ministeri Niinistön johdolla ostatti Soneralla 13miljar ilmaa Saksalla ja siihen Soneran, tämän kansallisen ylpeyden voittokulku katkesi. Sama paskasakki ei pannut tikkua ristiin, kun Fortumin johto päätti rikastua itse laatimallaan palkkio- ohjelmalla. Esim Korkman totesi tällaisen ryöstämisen muuttuvan ajan kuluttua yhteiskuntaa jäytäväksi "syöpäviirukseksi".
Sama paskasakki Niinistön myötävaikutuksella lahjoi Gosta Rican presidenttiä verovaroin 12 mij. eurolla. Vilen ja Sassi hääräsivät tukena.
Sama paskasakki ehti tehdä muutakin typerää Niinistön johdolla, joka nyt kuorruttaa liituraitaista ilmiasuaan työväen presidentiksi punaisella kermavaahdolla.
EI kai kukaan täysjärkinen usko, että Niinistön petos onnistuu. KA(kansallinen)KO(Kokoomus)-lais fanaatikot ovat tietenkin eriasia. Nämähän menevät vaikka perse edellä puuhun, jos Niinistö komentaa mars, mars.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h352875Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062681Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv322403Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.491914- 271559
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141513- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1021203- 1771183
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.711025