Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

kondy

Sellaista! minulla todettiin ulkoinen kondylooma 4vuota sitten. se on palannu entistä vaikeampana. Niitä näppylöitä on emättimen sisällä.? onko tämä vaarallista? Ja ennen kuin joku immeinen ehtii patistamaan lääkäriin niin se mahdollisuus on pois heitetty. Olen englannissa ja palaan helmikuussa suomeen enkä täällä halua gynelle.
Kiitos!
2507
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen saanut sellaisen käsityksen että mikäli kondyloomassa on näkyviä oireita,kuten sinulla on nuo näpyt,niin silloin ei ole mitään vaaraa.
Jos oireita ole ollenkaan,mutta kondylooma on silti,niin silloin usein on suurempi mahdollisuus saada solumuutoksia.

Äänestä

sukupuolitautien poliklinikalle siellä. Itsellä on paljon positiivisempia kokemuksia Englannin klinikoilta kuin Suomesta. Tosin, tietämys ei jostain syystä ole samaa luokkaa kuin täällä, mutta suosittelisin silti menemään. Saat ainakin mielenrauhan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pipsa_79 kirjoitti:

Sellaista! minulla todettiin ulkoinen kondylooma 4vuota sitten. se on palannu entistä vaikeampana. Niitä näppylöitä on emättimen sisällä.? onko tämä vaarallista? Ja ennen kuin joku immeinen ehtii patistamaan lääkäriin niin se mahdollisuus on pois heitetty. Olen englannissa ja palaan helmikuussa suomeen enkä täällä halua gynelle.
Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu