IHAN HYVÄ VESKA TEILLÄ... HEH
Surkea HIFK !!!! häPEKÄÄ NEIDIT!!
16
703
Vastaukset
- heeeh
häpekää neidit?? Mikäköhän perseeseen raiskattu ressukka tänne nyt kirjoittelee.Mars nukkumaan ja aamulla kouluun opettelemaan kirjoittelua.
- Kielipoliisi
Saanen korjata tekstiäsi hieman? Jos opettelisit kirjoittamaan oikein, niin voisit tulla ymmärretyksi paremmin. Emmehän me halua, että viestisi menee ihan hukkaan?
"IHAN HYVÄ VESKA TEILLÄ... HEH"
-Ei ole soveliasta käyttää isoja kirjaimia
-Veska tarkoittaa maalia tai laukkua. Tietääkseni mikään joukkue ei kuljeta mukanaan omia maalejaan, enkä kertaakaan ole kaukalossa nähnyt poikien käyttävän minkäänlaista laukkua. Veskari on sana jota tulisi käyttää tässä kohtaa
-Häpekää ei ole suomea, hävetkää olisi oikea sana tähän kohtaan- Isä-Kielipoliisi
Molarii on kutsuttu veskaks stadissa jo kauan ennen kuin sinä killuit faijas kasseissa.
- äidinkieli hallussa
Korjattavaa on sinunkin kirjoituksessasi,séswim.missä kaukalossa ja mitkä pojat?Kirjoita ensin itse oikein ...
- jassoo
Isä-Kielipoliisi kirjoitti:
Molarii on kutsuttu veskaks stadissa jo kauan ennen kuin sinä killuit faijas kasseissa.
muualla stadin joukkueiden veskoja paskoja molareita maalivahteja nauretaan
- staffan
..när det är fråga om HIFK, borde ni använda svenska språket. Som nästan alla (andra) vet, HIFK är en vital del av vår kustsvensk kultur. Junttifinländarna kan vinna någon gång men Röda Maskinen skall stiga upp som ni skall se!!
- pikku-stobe
staffan kirjoitti:
..när det är fråga om HIFK, borde ni använda svenska språket. Som nästan alla (andra) vet, HIFK är en vital del av vår kustsvensk kultur. Junttifinländarna kan vinna någon gång men Röda Maskinen skall stiga upp som ni skall se!!
oli ainakin kommentti ,josta menin aivan sanattomaksi.En ymmärtänyt sanaakaan......
- bigreds_no1
Jalonen: Totuuden nimessä on sanottava, ettei HIFK ollut jostain syystä tänään omalla tasollaan...
- pysty
HPK pysty blokkaan niitten pelin ja nee alko kyrsiintyy
- manne
HYVÄ SUOMI!!! JULLIT MENKÄÄ MUIDEN BUBBELIEN LUO SVEDUHIN!!
- pojkkarna!
Vi alla i Helsingfors hejar på Kamraterna! Jättebra! HIFK är bästa laget! alla tycker om varandra! Hejja hejja! Puss å kram!
- Jookeriko?
Lity sinäkin Jookeri-poikien kirja kerhoon niin opit helpostikin kirijoittaman, sinäkinkin.
- heja sverige
sullakaan tuo suomi sujua. No ymmärtäähän sen, kun on ruotsalaisjoukkueen fani! Heja, Sverige! Heja HIFK!
- Hankson
mitä sitten?Askeylla oli huono päivä& tuomari oli ihan perseestä,mutta eipä tähän mitään erikoista lisättävää ole.kaikki nyt aina joskus hävii...
- hikfi-vani
Nii häviää... Paitsi hifkille...Se on sen verran paska.
- Hankson
hikfi-vani kirjoitti:
Nii häviää... Paitsi hifkille...Se on sen verran paska.
heitä homo voltti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751972Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361698Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81324Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241146Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59927
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57912