Tarja ei voinut hyvastella fanejaan

Eli bandin pojilla ei ollut faneja ollenkaan.
7917
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mistäs vitusta sinä sen teidät ettei bändin pojilla ollut faneja ollenkaan???

Äänestä
  • Jo on taas yksi lajinsa edustaja löytänyt tiensä tälle palstalle. Näitä edustajia ei kylvetä eikä kynnetä niitä kasvaa itsestään mullasta maan ja he luulevat, että on mageeta käyttää assan/steissin yleisintä sivistyssanaa,,,
    ninko ihan tosta vaan

    Äänestä

  • koska nimittäin La Scala ei ole Tarjasta koskaan kuullutkaan!

    Äänestä

Mä ainakin olen koko ajan ollut nimenomaan Tuomaksen ja Marcon fani. Niiden kanssa kun pääsisi vähän ... =P

Äänestä
  • se on kyl aika herkku

    Äänestä

että kuka sen musiikin ja sanat (=kaikkein suurin työ) nighwishissä tekee. Ja bändin pojat sovittaa ja tarja vain laulaa, jos suvaitsee saapua paikalle.

Se joka väittää, että nw:n menestyminen on pelkästään tarjan ansiota, ei ymmärrä itse musiikista paskaakaan. Teillä teineillä ei ole musikaalisuutta, ette ole musiikillisesti lahjakkaita pätkääkään. Olette ns. lista-faneja ja tykkäätte nw:stä vain siksi, koska se on listalla ja tarja on seksikäs.

Jos nw ei olisi listalla, ette kuuntelisi. Tämä sama pätee moniin muihinkin bändeihin. Toinen hyvä esimerkki on the rasmus, joka tosin ei musiikkillisesti yllä lähellekkään nightwishin tasoa eikä koskaan tule yltämään. Mutta kuitenkin, teinitytöt kuuntelee ja KATSELEE laulaja lauria ja laskevat allensa kun "lauri on niin ihana", mutta muusta eivät niin piittaakkaan.

Pointtini siis oli; Miksi ette kuuntele musiikkia sen musiikin takia? Miksi näette bändistä vaan sen "ihkun laulajan" ja muut eivät ole mitään. Vaikka todellisuudessa se on toisinpäin, muut tekee työt, laulaja vaan laulaa. Nightwishin MUSIIKKI ei tule muuttumaan mihinkään vaikka tarjaa ei enää ole. Ainoa mikä muuttuu (millä on väliä) on laulu-ääni. Ja voin kertoa että ei nw:n pojat varmasti valkkaa mitään selluliittimummoa tarjan tilalle, älkää sitä pelätkö.

Kuunnelkaa musiikkia musiikin takia, älkää laulajan ulkonäön tai listasijoituksen takia!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanoon tiedote kirjoitti:

Eli bandin pojilla ei ollut faneja ollenkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu