Tekisivät seuraavan bondin vaikka 1960 luvulta, musiikkineen, tyylineen ja tekniikoineen kun oli vielä kylmäsota ;)
Uudet on plösöjä ja tekniikka on liian superia.
Takaisin alkuun
3
372
Vastaukset 3
- 007,5
yhdessä asiassa olen täysin samaa mieltä, tekniikka on liian superia. Mutta sellasta se oli jo 60-luvulla vaikka ei nykyisin uskoisi. Conneryhän lenteli sillä selkärepulla kai Pallosalamassa, ja sen aikaista hypeä siinä leffassa oli paljonkin. Muistelepa hulikupteritaistelua ilmassa. Sellasia moni odottaa vieläkin, eli taas pitää ylittää entinen rima. Mutta silti pitäisi olla selvästi realistisempia kuin mitä Brosnanin jutut on olleet. Ja toki 60-luku vois vetää edelleenkin.
Varovainen kannatus siis ajatuksillesi täältä.- Golden eye
vanhat on parempii. koska ei voi ola mitään näkymättömii autoi ja sen sellasta. järki pitää olla! myös super leffoissa!
- ajassa taaksepäin
Olen aivan samaa mieltä! Takaisin 60 luvulle kun bond käytti vielä hattua ja heitti sen telineeseen. Voitaisiin unohtaa nämä sper mega pommit ja electroniset vempeleet.
Ennen James Bond liimasi hiuksen syljellään oveen, jotta tietäisi sitten että onko kukaan käynyt vierailemassa, nykyään se laittaa pommin ja tuhoaa sitten sen jälkeen kaiken.
Eli bondit voitaisiin hyvin tehdä vanhan ajan tyyliin. Nykyään tää menee tähän että bondi toistaan bondimpi ja parempi. Uusin meni yli siinä vaiheessa kun alkoi tulla jotain mutantti ihmisiä ja näkymättömiä autoja.
Seuraavassa varmaan Bond on robotti...
Back to the 60s
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411917Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101322- 1021076
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66771
- 33662
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.71537Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13528- 78511