Salovaaran

soittelee oikein älyn jättiläiset, niinkuin juuri äskenkin joku vitun kaupparatsu vauhdikkaasti vaati valvontaa suojateille hyppiville jalankulkijoille sakkoa lappua kouraan.

Jos kaupungissa vedetään kymmeniä tuhansia kertoja päin punaista niin tollasten mulkkujen kannattais olla hiljaa.
8671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

kyllä se jalankulkijakin on saman lailla lain alapuolella kui autoilijakin ja kyllähän se jalankulkija on joka useammin kävelee/juoksee päin punaisia

Äänestä
  • vain oman henkensä, siis ei yleensä kenenkään muun, osaatko mahdollisesti ilman apua miettiä vai oletko niitä audi-tappaja miehiä.

    Äänestä

  • lähinnä kirjoitti:

    vain oman henkensä, siis ei yleensä kenenkään muun, osaatko mahdollisesti ilman apua miettiä vai oletko niitä audi-tappaja miehiä.

    en oo audi tappaja mutta pitää jalankulkijoillekkin joku kuri saada ja mun mielestä oikein että jos jalankulkija kävelee päin punaista ja jää auton alle niin kaikki korvaus vastuu jalankulkijalle myös henkisistä kärsimyksistä .ihan niinkuin nykyään autokuski joutuu yleensä korvaamaan kaiken

    Äänestä

ohjelmaa, onneksi sinne soitti muutama vähän maailmaakin nähnyt ja kertoi miten muualla jalankulkijat pääsevät juoksematta suojatien yli.

Muut puheenvuorot olivatkin syvältä ja jos sellaiset autoilijat jatkavat sukua niin menee tuhat vuotta ennnekuin ollaan länsimaisella tasolla.

Äänestä
  • ...yllättynyt. Novan kuuntelijoiksi tunnustautuu jo 2 kpl. Jokaisella meistä on omat perversiomme.

    Äänestä

  • olen... kirjoitti:

    ...yllättynyt. Novan kuuntelijoiksi tunnustautuu jo 2 kpl. Jokaisella meistä on omat perversiomme.

    Kuulin saman iltapäivällä....Sävelradiosta.

    Äänestä

Vuonna 2004 Koko Helsingissä sai sakot (rike-sellaisen!!) KAKSI (!!!) punaista päin kävellyttä jalankulkijaa.

Vaikkapa Lasipalatsin edessä kaksi tällaista spottaa noin 30 sekunnissa.

Äänestä
  • peltilehmäsi miten?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


liikenneohjelmaan kirjoitti:

soittelee oikein älyn jättiläiset, niinkuin juuri äskenkin joku vitun kaupparatsu vauhdikkaasti vaati valvontaa suojateille hyppiville jalankulkijoille sakkoa lappua kouraan.

Jos kaupungissa vedetään kymmeniä tuhansia kertoja päin punaista niin tollasten mulkkujen kannattais olla hiljaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu