L.J.H.

MiracleMike

on kirjoittanut Vapaan Suomen yleisönosastoon. Näin sitä pitää.

Pelkkä täällä turinointi on kuin tupakan polttoa. Täysin turha harrastus vaikka eroonkaan ei pääse. Kyllä paperinen media ulottuu kauemmaksi vaikka sähköinen viestintä etenee niin että sanomalehtien säilymisen puolesta on pelätty. Uutta paperitehdastakaan ei taida syntyä Suomeen vaikka ei pelkästään netin takia vaan ihan muista syistä.

4

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perseenreikä

      levikki?

      5 000...8 000....10 000. BUHAHAHAHHAAHHAHAH!

      • Vapaa sosialistinen perseen...

        kuin oikeilla lehdillä! Sanomalehtipaperille painettu VS-lehti ei ole oikea lehti. Ei ole, ei!

        PS: Mitä se puaha siellä lopussa oli?


      • On Ilpo Ilpo
        Vapaa sosialistinen perseen... kirjoitti:

        kuin oikeilla lehdillä! Sanomalehtipaperille painettu VS-lehti ei ole oikea lehti. Ei ole, ei!

        PS: Mitä se puaha siellä lopussa oli?

        Ilpo on Ilpo. Ja lehti on oikea lehti, jos se on oikealle paperille tehty puoleen äänenkannattajalehti.

        Ja onhan Hesarikin lehti, vaikka onkin itseasiassa PRAVDA! Muu on siinä kohtuullisen hyvää, paitsi usea politiikkaan liittyvä aihe. Ja ainakin nimenomaan EU:iin liittyvä kerronta on-kerrontaa! Sitähän se EU-tiedottaminen on. Se "autuaallinen" pakkovalta-liittovaltio olisi jo valmiimpi ilman kallista asiain kääntelyä ja hiljaista ja piiloteltua (Lipponen:"EU lisää itsenäisyyttämme."-Hehe-heh?), kallista valtiollista alasajoa.Olisi Suomen kansa paremmin aivopestyä, jos suoraan olisi sanottu aikanaan, että tavoitteena on muodostaa Suomesta EU-maakunta. Olisi sitten kansa halunnut tai ei. Ja kyllä kansa ei olisi halunnut liittovaltioon ja vielä kustantajaksi, jos olisi tosiasiat suoraan kerrottu.

        Ja nyt sitten "kyvytöntä EU-kannattajien " haistatuspostia odottelemmaan. Juupa juu!


    • Asia on kuin onkin niin ettei maailma niin tietokoneistunut ole että täällä kirjoittelulla pötkitään pitkälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      94
      914
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      858
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      788
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      141
      698
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      665
    6. 78
      521
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      498
    8. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      486
    9. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      467
    10. Olit kyllä niin

      Tunnekylmä lopussa että ei ole paluuta enää niihin rakkaudentunteisiin joita joskus koki
      Ikävä
      44
      467
    Aihe