En tunne piirejä, ei ole Erkki Esimerkki

Mutta musiikista käsitän

Nightwish taitaa olla goodbye bändinä.

Holopainen ei saa ketään kyvykästä bändiinsä ton käytöksen jälkeen. On eri asia olla oikeassa kuin saada oikeutta.

Nyt on käynyt ilmi, että Tarja ei saanut oikeudenmukaista palkkaa: "obviously Tarja's contract wasn't anticipating such growth also in demands of more promotion, more interviews and more touring". Tuomas ja muut bändin jäsenet (jotka kaikki istuvat samassa firmassa, eivät halunneet Tarjan liksaa korottaa vaan pitivät kohonneen liikevaihdon itsellään.

Joten konnia taitavat olla kaikki. Kateus se vie näköjään kalatkin vedestä ja nyt tapettiin lypsävä lehmä.

Tarjan laulu on sen verran aivan asemassa NW:n menestyksessä, että tähän loppu leikki. Seuraajaa ei tule löytymään. Varsinkin, kun edellistä laulajaa on nöyryytetty noin. "And after treating her (Tarja) like that, the ones capable might not be willing."

Kuunnelkaapa niitä Holopaisen biisejä tarkemmin. Todella hyvät kuten Nemo ja Sleeping Sun lepäävät aika lailla Tarjan laulutaidon ja myös lavakarisman varassa. Se näkyy videoiltakin. Musiikkivideoilla sitä nykyään biisejä myydään.

Kaikista säälittävän on uuden levyn Pink Floyd lämmittely, jossa Tuomas itse (???) ilmeisesti yrittää laulaa raakkua biisin läpi! Voi herran jumala! Sehän on vastikään purkitettu biisi, ilmeisesti siinä epätoivoinen Tuomas kokeilee, josko Tarjan voisi ite korvata ja pitää rahat jatkossa itsellään. Heh heh.

Kaveri ei ole kyllä kovin montaa hyvää biisiä itse saanut. Tarja laulaa upeasti Over the hills and far away...mutta sehän G. Mooren klassikko.

Samoin kuin Phantom in the opera jne. Taitaa aika vähän kunnon biisejä tältä Holocaustilta syntyä ja nyt ei ole edes laulajaa, joka pelastaisi keskinkertaiset biisit kotiin.

No niin, Nightwish on eilisen bändi. Ylläpito, tän palstan vois vähitelleen sulkea. Täähän on tarkoitettu vain olemassaoleville bändeille?

5

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elämää suurempi

      vittu ota aasi asioista selvää ei Tuomas laula Pink floydin biisiä vaan Marco Hietala joka muuten sattuu olemaan suomen parhaita heavy laulajia oli kolmen joukossa kun Iron maideniin haettiin Brucen jälkeen uutta laulajaa että raaku ittes vittuun täältä keskustelusta

      • kun se meni tavallistakin h...

        Se oli siis Marco...voi jeesus.

        Olisit nyt sanonut, että Tuomas, niin olisin vielä voinut kuvitella Marcon jotakin osaavan laulaa edes nuotin vierestä


      • haki tasan 3

        laulajaa ja Marco oli viimeinen

        Nooh, 3. paras, joopa joo, raaku sinä vittuun.


      • fani.
        haki tasan 3 kirjoitti:

        laulajaa ja Marco oli viimeinen

        Nooh, 3. paras, joopa joo, raaku sinä vittuun.

        oliko siis muita ehdokkaita kuin nämä kolme? Marco tietysti sai nostetta NW:sta, mutta jumbosija kertonee jotain miehen kyvyistä.


    • fani.

      mutta ehkä tuomas ja muu poppoo kuvittelee saaneensa tarpeeksi rahnaa elääkseen leveästi loppuelämänsä ja tarjotakseen vanhoille kavereilleen ja rantojen miehille iltoja ravinteleissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      176
      2040
    2. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      36
      1716
    3. Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!

      Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1375
    4. Sinä olet tärkeä

      Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu
      Ihastuminen
      59
      1180
    5. Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?

      Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      1173
    6. Varisjärvellä mersu.

      Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas
      Suomussalmi
      16
      1026
    7. Mitähän ajattelet J

      Tästä kaikesta? Mä välitän susta oikeasti.
      Ikävä
      60
      950
    8. Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...

      Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      58
      942
    Aihe