kummituskujaan, kepponen, leikkejä

oisko ideoita?

Pidän kavereitteni kanssaa halloween juhlat. Teemme sinne kummituskujan. Eli pitää kävellä joku käytävä läpi ja siellä on kaikkea pelottavaa... olisiko kenelläkään sinne ideoita? jotain halpaa ja mitä ei tarvitsisi kauheasti ostaa. eli aika kotitekoista.


Ja sitten joku kepponen jonka teen yhden kaverini kanssa muille. olisiko kellään siihen mitään?

onko kenelläkään Jotain leikkejä ja tekemistä sinne?


Kaikki ehdotukset ovat tärkeitä! joten ei kun vaan kirjottamaan!!

10

1785

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mess

      Tekemiseksi tietenkin perinteinen paras asu kilpailu!!


      kummituskujaan roikkumaan paperista tehtyjä kummituksia, lepakoita yms...

    • halloweni

      Leikki!! Siihen tarvitaan vain pieni pallo, jonka saa kiinni: Onnistuu suuressa joukossa, tai jopa 3-4 kanssa. kaikki menevät piiriin, ja Joku heittää pallon ringissä olevalle henkilölle. Henkilö heittää sen toiselle, ja jne, kunnes kaikki ovat saaneet pallon, ja heittäneet sen ensimmäiselle heittäjälle, niin sitten alkaa oikea kierros, jolloin Sama reitti kulkee kuin ensimmäiselläkin.
      kun joku saa pallon, hänen on sanottava joku karmiva, kaamea, pelottava, tai ihan mikä vaan ällöttävä juttu. jos palloa ei saa, tippuu pelistä.

    • oisko ideoita

      Joo kiitos! ja sitte tiedoks vaa että meitä on yhteensä 12 ett leikki onnistuu hyvin!!

    • Mursu

      Kavereille huivi silmille ja sitten kauhukäytävän alkuun miltä tuntuu jääpalanen niskassa tai höyhen kainalossa juttuja on monia sitten huivi pois silmiltä (ei pakko) ja astu kauhukäytävään!!!!!!!

    • oisko ideoita?

      Joo! hyvä idea! ei tullu mieleenkään mitään tommosta.. ollaan tekemässä kanssa että ennen kun astuu sisälle kauhukäytävään pitää juua "taikaliemi"(spriteä,omenamehua,appelsiinimehua,maitoa sekotettuna) että jaksaa ja uskaltaa paremmin:D:D

    • 5halloween

      järjestän nyt viidettä kertaa halloweenjuhlat kylän lapsille,reilu 20 ollut joka vuosi. Kummituskuja ollan joskus pidetty, karvaisista langanpätkistä ovensuussa saa tehty hämähäkinverkko,kuivista lehdistä lattialla saa rapisevan äänen.Piilota joku muoviötökkä öljyiseen spagetin sekaan ja piilota se laatikon sisäälle, ainoastaan reikä kädelle sivulla, kuka uskaltaa etsiä matojen seasta ötökän saa palkinnon. Se voi olla lusikallisen koirankakkaa( suklaapallotaikna). Olen myös tehnyt pahvista ison luurangon jota kasataan palapelinä joka vuosi, yksi luu = yksi pala, samalla lapsi oppii kehonosat. Muistipelin tein myös kaikista karmeista kuvista. Juhlissa syödään myös: veriset sormet( puolikas nakki ketsupissa), noidan booli( päärynämehu ja appelsiinijääpaloja muovihämähäkkejä), söpöjä haamuleivoksia( suklaakakku ja tomusokerihaamuja)...Sunnuntaina on meidän juhlat ja siinä lapset saavat kävellä noidan metsässä taskulampulla etsien reitin heijastimen avulla, palkintona lepakko- tai haamuhejastin!

      • oisko ideoita?

        Joo! Hyvä idea laittaa johonkin astiaan spagettia!! Täytyypä testata!


    • Debiru

      laitoin jonkn kumikäärmeen pulloon ja sit sen pää tuli vaan pullosta

      • oisko ideoita?

        Siis miten se käärme pulloon?!


    • moiihgjuoolol

      KAKKA JOO OON 3 VUOTIAS OFCOFC LOLOLOLOLOL OMG OMG

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      270
      14443
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      68
      7303
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      211
      7131
    4. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      65
      5167
    5. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      114
      4889
    6. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      75
      4734
    7. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      101
      4515
    8. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      21
      4427
    9. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      78
      4187
    10. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      102
      3968
    Aihe