Onko kivuliasta kuolla alkoholin ja lääkkeiden sekakäyttöön? Haluaisi tietää koska ystäväni teki itsarin sillä tavalla. Haluaisin rehellisen vastauksen, kiitos.
kivulias kuolema?
6
838
Vastaukset
- luuseri79
ei sitä voi ketään tietää ja mutta en uskoisi
- ammatin kautta tietoinen
Yleensä määrien ollessa ns. riittävät (etupäässä lääkkeiden, alkoholi on pikemminkin vain "tehoste" ja yhteisvaikutuksen aiheuttaja) kyllä ehtii taju lähteä ja on täysin tiedoton asioista kun elämänliekki sammuu. Ellei sitten ole ottanut lääkkeitä, jotka tahdostariippumatta alkavat "potkia vastaan" aiheuttaen kouristuksia ja oksentelua.
Tilastollisesti sanoen 95% itsemurhan tosiyrittäjistä kuitenkin herää ja on saanut aikaan "vain" pahatkin sisuskaluvauriot. Ja se vaihe se ei mukava ole...Vähän on toiselle paljon, kroppa taistelee kuitenkin viimeiseen asti ja ihmiset selviävät niin uskomattomista määristä lääkkeitä ettei uskoisi. Vauriot kuitenkin ovat selviö jos tarpeeksi ottaa.
Peruskuolinsyy on elimistön lamaantuminen ja hengityksen lakkaaminen/sydänpysähdys. Aika armelias tapa sinällään lähteä, MUTTA älä hyvä ihminen mieti asiaa itse. Mietipä tuota prosenttia ja epäonnistumisen mahdollisuutta. - tarjasusanna
olen työni puolesta nähnyt yliannostuksesta johtuvia aivovaurioita ja voin kertoa,että niillä ihmisillä oleva tuska on karmeinta,mitä olen koskaan nähnyt!
yliannostusta ei todellakaan kannata edes vahingossa ottaa!- vain sinun
päässäsi?
- wellamo
se sarastus joka kysyi asiasta lääkepalstalla?
Harvoin niihin kuolee, mutta kuten Tarjasusanna kirjoittaa, jos saa aivovaurion, niin tilanne on toinen. Kysyisinkin Tarjasusannalta, että kuolivatko potilaat vai jäivätkö henkiin vai miten aivovaurio todettiin? Mulle yhden itsemurhayrityksen jälkeen (ilman alkoa, otin yliannostuksena rytmihäiriöitä aiheuttavaa psyykelääkettä ja rauhoittavia) sanottiin, että olin onnekas, kun en saanut pysyvää aivovauriota. Olin teholla hengityskoneessa ja tajuton jo sairaalaan vietäessä, joten mulla ei ollut tuskia (niin että muistaisin ne itse).
ÄLKÄÄ TUHOTKO ITSEÄNNE TAI AIVOJANNE! - Viikatemies
Mitä vitun merkitystä sillä kivulla on kun kuolee. Kun olet kuollut, niin sinulla ei ole mitään muistoa kivusta eikä muustakaan. Ja taivaassahan me kaikki soitetaan kuitenkin harppua onnellisina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670