Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

APUVA

kondylooma.. esim.. jos mulla on sitä näpytöntä mallia, niin voiko mun poikaystävällä olla sitä näpyllistä mallia, musta aiheutettuna???

Siis pystynkö mä tartuttamaan mun miehelle erilaisen viruksen mitä mulla itsellä on??
1223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Et tietenkään pysty tartuttamaan sellaista virusta jota sinulla ei ole. Ongelma on siinä, että pystyt kyllä tartuttamaan viruksen jonka olemassaolosta et tiedä. Papilloomaviruskin pirulainen voi ilmetä vasta vuosia tartunnan jälkeen, joten jos poikakaverisi alkaa nyt saada näppylöitä, niin et voi tietää, onko ne sinulta vai kenties joltain vanhalta hoidolta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jos on mulla kirjoitti:

kondylooma.. esim.. jos mulla on sitä näpytöntä mallia, niin voiko mun poikaystävällä olla sitä näpyllistä mallia, musta aiheutettuna???

Siis pystynkö mä tartuttamaan mun miehelle erilaisen viruksen mitä mulla itsellä on??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu