Mulla on omituinen vaiva. Jos en juo ruokailun yhteydessä niin saattaa ruveta ruoka nousemaan ylös. Ja sitten pitääkin oksentaa noin 20-30 kertaa seuraavan parin tunnin aikana. Mitään ei voi niellä (ei edes nestettä). Kaikki tulee heti ylös. Ja kun on kiinteä tavara ulostettu niin sitten limaa.
On muuten hiukan vatsalihakset lujilla moisen yrjöämisen jälkeen. Tää on tapahtunut mulle viimeisen vuoden aikana noin viisi kertaa.
Vähän huolestuttaa että mikähän oikeen on vikana.
Kunhan vain muistan juoda vettä niin tällaista ei tapahdu.
Onko kellään muulla tällaisia vaivoja tai tietoa että mikä jutska tässä on kyseessä?
Ei todellakaan houkuttele mikään vatsalaukun tähystys.
Ruoka tulee ylös
Make
1
607
Vastaukset
- nella
vatsan tähystystä ei tarvitse pelätä, sillä se on pieni hetki ihmisen elämästä ja sillä saadaan selvitettyä mikä siellä mahassa on oikein vialla. Kehottaisin sinua käymään lääkärissä vaivasi takia. Ei kai tuollainen oksentaminenkaan mitään herkkua ole?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762115Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361744Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi101461Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2331240Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu601223Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161067Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv59980- 60973
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja102670