tulisi Soinista ekalla kierroksilla Pressa.
Raha ratkaisee.
ÄÄNESTÄKÄÄ soinia ekalla kierroksella niin saamme TV:n kätsoja luvut" pilviin"
Jos Soini saisi yhtä paljon tilaa TV:SSÄ
9
426
Vastaukset
- olis seta
jos ja jos...
- Mafia jyllää
Soinin pimentäminen on alkanut. Eilisestä Jyväskylän puhestakaan ei näkynyt missään pätkääkään. Brysselin ehdokkaat Halonen, Vanhanen ja Niinistö saavat kaiken julkisuusajan makettujen mainosten päälle ja rätit heiluvat vaikka luvatta. Elämmen yhä Kekkosen aikaa.
- Kirppuliisa
Soinin täytyy tvssa puhua kovaa. Mies tietää, nyt on sanottava niin lujaa, että kansa herää.
- mutta
...vaan kun se ei realisoidu...
- suomalaisuutta
eikä Eu;n kätyreitä,jjotka ovat keksineet miten kansalaisten eurot kerätään mafiosojen taskuun.
Eikä myöskään edusta yritysten johtoa nuoleskelevaa politikkoa.
Suomalaisten pitää mennä itseensä ja äänestää juuri oikeaa henkilöä. Saadaan loppu tälle Eu, NATO ja yritys myönteiselle politiikalle.
Kansa saisi arvostusta työlleen ja yritysten johto pudotettaisiin pilvistään maan pinnalle. - kuuntelin puhetta...
Eduskunnan kuppilassa kerran, kuuntelin puhetta sen verran, että kuulin parin kansanedustajan käyneen Suomi-netin keskustelusivuilla. Viestien sisällön he totesivat sisältävä paljon hyvääkin, mutta arvostus, joka kirjoittajilla oli politiikoista ja kansanedustajista, oli kansanedustajien mielestä pelottavaa. Tyytyväisiä he olivat siitä, että kyseisiä tekstejä ei ainakaan vielä ole julkaistu päivä- eikä iltapäivälehdissä. Arvailua oli siitä, kuinka laaja kansanosa Suomi-netin keskustelusivuilla oikein käy. Toisaalta arveltiin, ettei sivistynyt kansanosa viitsi kyseisillä sivuilla surfata. Hyvät ystävät, tämäkin sivu kuuluu niihin sivuihin, joilla kansanedustajien salakuunnellun keskustelun perusteella sivistynyt kansalainen ei surfaile. Siksi olkaapa korvat, silmät ja naputtelevat sormet tarkkana.
- Rähinäremmi optiona
Vai arvelevat kansanedustajat, ettei sivistynyt kansanosa viitsi poliittisilla nettisivuilla surfata. Tekeekö kansanedustajuus kansalaisesta sivistyneen? Ei tee, mutta kettumaisen kylläkin: Oma tasku, toinen oma tasku, takin tasku, ... soo soo, nyt ne jakorahat loppu!
Kun lähetämme kaikista kriittisistä teksteistä kopiot paperimedialle ja myös sähköiselle, niin eiköhän eduskuntaherrojen housut ala tutista. Median optiopommi oli vain esimakua. - Pöljä äänestäjä
Mitäpä sivistyneistä, kun pöljät kuitenkin aina varmuuden vuoksi äänestävät samoja vanhoja puolueita ja itkevät sen jälkeen: Miksi mikään ei muutu?
- Pöljä äänestäjä itkee
Mitäpä sivistyneistä äänestäjistä, kun pöljät kuitenkin aina varmuuden vuoksi äänestävät samoja vanhoja puolueita ja itkevät sen jälkeen: Miksi mikään ei muutu?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m1224592Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013900Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363549- 513290
- 432982
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182549Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222452- 232196
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami171849Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351745