Stubb edustaa 5. kolonnaa?

Halpaa meininkiä Stubbilta toiminta ns. Tuomiojan haastattelulausuntojen yhteydessä. Mielestäni hänen toimintansa/toimensa on lähellä tapaa joka yleensä liitetään ns. viidennen kolonnan tavaksi toimia. Näin toimii suomalainen porvari? Ainakin Stubb.
185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..vaan rantaruotsalainen ja hänen lojaalisuutensa Suomea kohtaan voi sen vuoksi olla löyhempi. Joka tapauksessa valehtelija mikä valehtelija.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matti kirjoitti:

Halpaa meininkiä Stubbilta toiminta ns. Tuomiojan haastattelulausuntojen yhteydessä. Mielestäni hänen toimintansa/toimensa on lähellä tapaa joka yleensä liitetään ns. viidennen kolonnan tavaksi toimia. Näin toimii suomalainen porvari? Ainakin Stubb.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu