Mä olen vähä joka paikast kattellu, et mitä ihmiset tykkää R uudest levyst Rosenrotist(muuten aivan loistava) ja mitkä on levyn hyvät ja huonot biisit..
Useesti näkee et EIN LIED on useamman mielestä huonoin biisi;ni mikä siit tekee niiin huonon.?
Mun mielest se on hyvä mut ei paras...
Sit ku sais viäl selkeet vastaukset vaik kysymys on vähä sekava...=)
Miksi Oi Miksi..???
5
755
Vastaukset 5
- martsa
johtuiskohan siitä, että se on jo varsin "hempeä" Rammsteinin biisiksi ja sellanen joka ikäänkuin hukkuu muiden biisien joukkoon "tavanomaisuutensa vuoksi"...en tiedä, oli vaan oma veikkaus, mutta kyllä se musta ihan kelpo biisi on...x)
- Valedro
Juu se voi jonkun mielestä olla yksitoikkoinen tai liian lempeä, mutta minä ainakin kuuntelen kaikenlaista musiikkia (paitsi räp), niin en minäkään sitä huonoksi sanoisi. Ihan mukava levyn lopetusbiisi. =)
- martsa
Valedro kirjoitti:
Juu se voi jonkun mielestä olla yksitoikkoinen tai liian lempeä, mutta minä ainakin kuuntelen kaikenlaista musiikkia (paitsi räp), niin en minäkään sitä huonoksi sanoisi. Ihan mukava levyn lopetusbiisi. =)
niin siitä mun, että noi lopetusbiisit onkin ollu jo kolmella perättäisellä levyllä noita "rauhallisia", joten ei toi ein Liedin rauhallisuus tullu yllätyksenä...x)
- keppi-einari
martsa kirjoitti:
niin siitä mun, että noi lopetusbiisit onkin ollu jo kolmella perättäisellä levyllä noita "rauhallisia", joten ei toi ein Liedin rauhallisuus tullu yllätyksenä...x)
ainakin on mielestäni yksi onnistuneimmista Rammstein-biiseistä, joten ainakin se puolustaa slovarilopetusta täydellä kunnialla. Biisi on suorastaan uskomattoman mahtipontinen ja samalla synkän kaunis. Tulee väkisin Wagner ja Goethe mieleen...Pakko siteerata Goetheä:
Kai hänet kerran omaks´saan
ja sammuu tuska tää
jos en niin hänen povellaan
must elo´ erkeää
- Das Reich
Joo, uus levy on mun mielestä ihan hyvä, ajaa samaa linjaa kuin Reise Reise. Ehkäpä tää tyylin muutos ei kaikille ole mieleen mutta mun mielestä toimii. Ja Te Quiero Puta on mielenkiintonen, ja oikeastaa aika loistava. Yhen kerran nähnyn livena Rammsteinin eli Ruisrockissa kesällä. Oli kyllä sellanen keikka että, harmi vaan jos bändi pitää 2006 välivuoden. Toivottavasti 2007 tullaan uudella ryminällä. Muuten, tämän vuoden kiertueelta ilmestyy kokoelma DVD. Oiskohan siinä Ruisrockista kuvaa???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t68898Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227803Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️67738- 49644
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien59548Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh26523Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä29489- 46487
- 35479
Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞24477