muuttokuorma - oulu-jyväskylä?

Tietäskö kukaan miten saisin edullisesti ruokapöydän tuoleineen, senkin ja yhden vitriinin Oulusta Jyväskylään? Itse viimesillään raskaana ja uuteen asuntoon pääsen marraskuun loppupuolella. Joten itse en pääse hakemaan. Kamut kyllä kuskaa ne Oulussa mahdolliseen kyytiin, mutta en tiedä miten olis edullista ne kuljetuttaa tänne Jyväskylään. Please, jeesatkaa viisaammat ja kokeneemmat!
51111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos et itse pääse hakemaan eikä kaverit tuomaan, niin taitaapi ainoaksi vaihtoehdoksi jäädä kuljetus- ja muuttoliikkeet. Että luuri vaan käteen ja soittelemaan.
Rahtiliikenteessä hinnat määräytyy kilometrien ja tavaran painon/tilavuuden mukaan. Muuttoliike veloittaa asiakkaalta lisäksi kuljettajan palkkion.

Äänestä

olla kun vuokraat pakettiauton ja pyydät kavereita ajamaan ne kamat sulle. Esim alppilassa olevalta kirpputorilta saa vuokrata pakettiautoja..

Äänestä

Moi,

mulla on ilmoitus kimppakyyti -sivuilla, ja kuljen Espoo-Oulu väliä lähes viikoittain nelostietä pitkin.
Kuljen pikkubussilla, josta on penkkejä otettu pois.
Kai ne siihen kyytiin voi ottaa kun kerran tilaa on? Ja jos ottaisi nyt edes jotain yhdellä kertaa, ja lisää toisella.
Onko paikka kaukana oulussa, ja jkylässä nelostieltä?

Kristian

Äänestä
  • Hei! Olis tarve saaha hieman tavaroita Vantaalta. 1-2 hlöä, mennentullen. tv suurin, painavin, astioita ym pientä , kevyttä tavaraa. pikahakuna, pieni muutto, ei turhaa värkkäystä. 27.4 illalla tai 28.4 mite vaan lähtö Oulusta. Ota yhteyttä: Pirjo Hämäläinen 050-920 74 25

    Äänestä

Meillä on Oulussa pakettiautoja vuokrattavana. Jos vielä on tarve niin soita 040 829 3837 tai email [email protected]

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


santtu kirjoitti:

Tietäskö kukaan miten saisin edullisesti ruokapöydän tuoleineen, senkin ja yhden vitriinin Oulusta Jyväskylään? Itse viimesillään raskaana ja uuteen asuntoon pääsen marraskuun loppupuolella. Joten itse en pääse hakemaan. Kamut kyllä kuskaa ne Oulussa mahdolliseen kyytiin, mutta en tiedä miten olis edullista ne kuljetuttaa tänne Jyväskylään. Please, jeesatkaa viisaammat ja kokeneemmat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu