Enston keskus

Hei mulla on Enston keskus ja siinä on kaksi vikavirtasuojaa vapaana. Pitäisi laajentaa ulkovalistukseen ja ulkopistorasioille. Miten vikavitasuoja kytketäään oikein ?
Miksi vikavirtasuoja laukaisee ko. piirin sulakkeen.
81550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

eli onko 30 vai 300 vai molemmat? Arpomistahan se kytkeminen on jos ei osaa.

Äänestä
  • Eihän nuo maksa ainakaan käytettynä mitään. Itse maksaisin ennemmin yhteensä 10 euroa.

    Äänestä

Hei mulla on kirurgin veitsi, pitäisi tehdä tyräleikkaus itselle. Miten se tehdään oikein? Miksi siihen voi kuolla? Aattelin säästää vähän kun noi ammattilaiset on niin kalliita.

Äänestä

Sinun kannattaa mieluummin ryhtyä lottoamaan.

Äänestä

ne on 30 mA ja yksi on jo käytössä , katson siitä sitten mallia.Kun ette osaa neuvoa. L1 vita pitää olla sama kun 0 : paluuvirta niinhän se toimii. Mikä tarkoitus on sillä että sulake menee aina kun vikasuoja laukeaa. oikosulkeeko se ko. piirin.

Äänestä
  • kytket kaikkine ryhmään kuuluvien o johdot vikavirtasuojan o:n kauttja ja kaikki L jotiment L linjan kautta . Jos kytket väärin sulake ja vikavirtasuoja laukeaa.

    Äänestä

  • olla niin, että sulake laukeaa ja samalla tietenkin vikavirta . tutki kytkennät

    Äänestä

Nolla ja vaihe pitää mennä vikavirtasuojan läpi. Ei sen kummenpaa. Siinä on liittimet molemmille molemmissa päissä. Voipi olla myös , niin että vikavirta syöttää esim paria automaattia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Petekytkee kirjoitti:

Hei mulla on Enston keskus ja siinä on kaksi vikavirtasuojaa vapaana. Pitäisi laajentaa ulkovalistukseen ja ulkopistorasioille. Miten vikavitasuoja kytketäään oikein ?
Miksi vikavirtasuoja laukaisee ko. piirin sulakkeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu