Moi!
pidän halloween juhlat mun parhaitten kavereitten kans! olisko ideoita? leikkejä..kammottavaa...haluaisin huoneeni kammottavaksi miten?
Kiitos ahkerille vastaajille!
pidän halloween juhlat mun parhaitten kavereitten kans! olisko ideoita? leikkejä..kammottavaa...haluaisin huoneeni kammottavaksi miten?
Kiitos ahkerille vastaajille!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Osta hehkulamppuja jotka on esim.punaisia, saat erilaista valaistusta huoneeseesi.
Jos sinulla on peili huoneessasi, kirjoita tai piirrä siihen jollain punaisella värillä jotain pelottavaa.
Jos huoneessasi on ikkuna, voit peittää sen mustalla jätesäkillä.
Katso myydäänko missään kaupoissa hämähäkinseittejä, mutta jos ei niin voit vaikka piirtaa paperille tai tehdä langasta. Myos tekohämähäkit käy koristeiksi.
Kiitos kaikille ahkerille vastaajille!
toivon ehkä vähän enemmän vastauksia!
mutta kiitos vastaajille!
Tässä on siis pari murhaaja peliä mutta en tiedä onko ne ok, kun en tiedä minkä ikäinen olet. Siis pitvisiko olla pelottavempaa tms.
Murhaaja
Ohjeet: Voitte yhdessä kavereidesi kanssa päättää ammatit ja kirjoita ne pienille papereille. Taita jokainen lappu pieneksi ja aseta johonkin kuppiin tai hattuun tms. Täytyy myös muistaa laittaa lappuihin murhaajan ja poliisin ammatti. Ammatteja paitsi poliisin ammattia ei saa kertoa toisille leikissä mukana oleville. Kaikki mut paitsi poliisi menevät huoneeseen jossa on pimeää. Kuljette esim. ringissä tms. Murhaaja tekee ristin jonkun selkää. Se on merkki siitä että hänet on murhattu, ja kyseinen ihminen voi kaatua maahan. Poliisi kutsutaan huoneeseen. Poliisi kysyy jokaiselta ossaaottajalta: Missä olit kun murha tapahtui? ja Mikä oli terävin ase kädessäsi? Sitten kun kaikilta on kysytty Poliisi yrittää arvata kuka on murhaaja. Arvauksia on kolme. Kun kolme arvausta on käytetty tai murhaaja on arvattu alkaa leikki alusta.
Huom: Kun poliisi kuulustelee murhaaja hänen täytyy keksiä hyviä vastauksia ettei hän paljastu.
Kielimurhaaja
Ohje: Leikkiin valitaan murhaajan päättäjä. Muut leikkiin osallistujat käyvät rinkiin ja peittävät silmänsä etteivät näe. Murhaajan päättäjä kiertää rinkiä ja tekee jonkun osanottajan selkään rastin. Se henkilö jonka selkään rasti on piirretty tietää että hän on murhaaja. Murhaajan nimeä ei saa paljastaa. Murhaajan tehtävä on murhata kieleä lipaisemalla niin etteivät muut huomaa. Jos joku huomaa että hänelle näytetään kieltä hänen täytyy sanoa kuolin ja hän on pois pelistä. Jos joku epäilee murhaajaa hänen täytyy sanoa epäilen murhaajaa. Jos epäilty murhaaja on oikea niin valitaan uusi murhaaja. Jos se on väärin epäilijä joutuu pois pelistä. Peli loppuu kun kaikki osanottajat on murhattu tai murhaaja on arvattu oikein.
lue noita edellisiä viestejä,siellähän on ideoita vaikka kuinka paljon.ei kukaan viitsi samoja asioita moneen kertaan kirjoittaa!