Pitäis viedä mies (45vee) pe leffaan mutta ei tuu mitään mistä hän tykkäis;( Osaatteko sanoo onks toi Grimmin Veljekset joku ihan lasten leffa?
Grimmin
Veljekset
3193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minä en ainakaan tykännyt. Grimmin ohjaaja Gilliam on kyllä persoona ja saa minun puolestani sellainen ollakin, ottaen huomioon että Brazil, Fisher King ja 12 apinaa ovat mielestäni oikein hyviä pätkiä. Mutta tämä Grimmin veljekset oli jotenkin puolivillainen ja sekava leffa, jossa vain ryntäiltiin paikasta toiseen ja sisäinen logiikka onnahteli. Sitä paitsi, minä en oikein osannut samastua yhteenkään hahmoon. Ja ei, kyseessä ei ole lastenleffa vaan täysin mielikuvituksekas tulkinta sadunkertojaveljesten "oikeasta" elämästä.
ihana,ihana lämmin ja koskettava elokuva!!!
Suloinenlempeä ja fantaasinen;)
Iloinen ja tunteita herättävä;)
Käykää ihmeessä kattomassa.Se on aivan suurenmoinen;)
ehkä huonoin leffa mitä on tehty sitten kurkunleikkaajien saaren.Pelkkä tuubaa,kauheat näyttelijäsuoritukset, huono stoori, huono ohjaaja..Täysi fiasko,niin sekava ettei katsoja tajua yhtään mitä tapahtuu,välillä ollaan hannuja ja kerttuja ja yhtäkkiä jo ranskalainen sotilas väitteleekin englanniksi maajussin kanssa baarissa.Siis täh?! Todella typerä,kiertäkää kaukaa!