Olen jäänyt "ehkä" koukkuun netin pornosivujen
selailuun. Asia on jäänyt kaivelemaan kun huomaan taas olevani samoilla sivuilla vaikka edellisellä kerralla päätin sinne olla menemättä.
Seksielämäni on muuten aivan normaalia ja tyydyttävää mutta silti täytyy vaan käyttää
pornoa en tiedä miksi. Ilmeisesti täytyy
jotenkin irrottautua tästä tavasta, helppoa se
välttämättä tule olemaan on sitä kestänyt sen verran kauan. Tottakai asiaan littyy myös masturboiminen joka toimii myös mainiona rentoituskeinona. Enyway haluiasin päästä tästä tavasta eroon ja unohtaa koko asia. On todellakin maailman helpoin asia mennä sinne pornosaitille selailemaan...vaikeinta on olla menemättä.
Naisten on ehkä vaikeampaa ymmärtää miesten pornon nälkää kysehän on "estetiikasta" naisen keho ja muodot ovat kauniimpia asioita mitä lountoäiti on keksinyt, ei sille mitään voi siksi
niitä on pakko aina välillä käydä ihailemassa. :)
Tiedän että kohtalontovereita löytyy..
Palautetta pliis.
selailuun. Asia on jäänyt kaivelemaan kun huomaan taas olevani samoilla sivuilla vaikka edellisellä kerralla päätin sinne olla menemättä.
Seksielämäni on muuten aivan normaalia ja tyydyttävää mutta silti täytyy vaan käyttää
pornoa en tiedä miksi. Ilmeisesti täytyy
jotenkin irrottautua tästä tavasta, helppoa se
välttämättä tule olemaan on sitä kestänyt sen verran kauan. Tottakai asiaan littyy myös masturboiminen joka toimii myös mainiona rentoituskeinona. Enyway haluiasin päästä tästä tavasta eroon ja unohtaa koko asia. On todellakin maailman helpoin asia mennä sinne pornosaitille selailemaan...vaikeinta on olla menemättä.
Naisten on ehkä vaikeampaa ymmärtää miesten pornon nälkää kysehän on "estetiikasta" naisen keho ja muodot ovat kauniimpia asioita mitä lountoäiti on keksinyt, ei sille mitään voi siksi
niitä on pakko aina välillä käydä ihailemassa. :)
Tiedän että kohtalontovereita löytyy..
Palautetta pliis.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tiedän itsekin miltä se tuntuu. Vaimolta saa tarpeeksi xxx mutta sexi tai sanotaanko hyvänäköiset naiset ovat kun huume. Aina löytyy joku joka on haluttavampi. Mitä enemmän sexiä harrastaa sitä enemmän halu kasvaa. Vmon raskauden myötä xxx väheni mutta halu jäi. Lapsi vaati paljon voimavaroja vaimolta aluksi. Sitten aikaa tai mahdollisuutta ei ollut. Sexisivut antoi pientä helpotusta mutta ei tarpeeksi. Pettämään en ryhdy. Tilaisuutta olisi mutta siitä ei hyvää seuraa. Otin niskasta kiinni ja kielsin koneen käyttöä itseltäni. Meni kuukausi ja halut väheni. Nyt yritetään toista lasta. Kolmekin kertaa päivässä joskus. Ei voi muuta sanoa kun että pahaan saumaan ajoitettu. Kadulla kun liikkuu kauniita vähäpukeisia naisia runsaasti. Toivottavasti ei satu kolareita. Täytyy avata xxx sivut taas.
vai ei? Ehkä vois nettipornon sijaan käyttää mielikuvitusta. Pornosivut on melko mielikuvituksettomia, kuolleenoloisia ja masentavia. Niitä katsellessa tulee olo kuin olisi joku hirviö. Olisi varmaan parempi, jos niitä ei olisi ollenkaan.
Olen samaa mieltä jossakin, on olemassa paljon
huonoa pornoa, mutta nettipornon hyväpuoli on että voit selailla kunnes löydät "kiihoittavimman" kuvan ja käsittääkseni yleensäkkin mies käyttää enemmän visuaalista aistiaan kuin nainen. Tottakai se kostetus ja tunne on tärkeää mutta pornossa sitä ei
välttämättä aina tarvita.
Mielikuvituksen käyttö...hyvä idea kenellä vaan riittää itsekuria siihen nykyään kun on Nettikin.
itse olisin tyytyväinen jos "saisin" nettipornosta jtkn. Minulle jää aina tunne,että menen ravintolaan ja syön ruokalistan,siis suomeksi se ei riitä.
Voitte vaan kuvitella mikä morkkis syntyy kun kohta nelikymppinen (39v.) täti (naimisissa) lähtee useita kertoja kk;dessa "baanalle" hoitamaan "kutkaa" haarovälistään. Minun miehessä ei todellakaan ole vikaa (rakastellaan vieläkin useita kertoja viikossa) vika jos sellaista täytyy hakea,on minussa. On jännää saada vaihtelua ja on totisesti ihanan rivo tunne kun on saanut kahdetkin eri mällit sisäänsä samana iltana. Joskus nuorempana,huorasin ja minulla saattoi olla viisikin sex kumppania yössä. En tiedä,teenkö väärin,mutta ihan vielä en aio jaloa harrastustani lopettaa.
Uskon kuitenkin että ikä armahtaa aikanaan, siihen asti v..u vinkukoon ja esinahka laulakoon. Olempahan saanut ainakin naida. Siis miehet,älkää turhia murehtiko,antakaa palaa. Eka kerta vieraissa kirpaisee,ylitetäänhän moraalin raja. Omalla kohdallani uskon että parempi kärsiä "krapula" kuin vain haaveksia,ompahan sitten "kiikkustuolissa" mukavampi muistella jäntevää miehen kroppaa,kuin hikistä syyllisyyksien täyteistä netti sessiota. ;)
voi tohon lisätä???
Mä kyl lisäisin tän vanhan ja kuluneen kysymyksen "Tietääkö/hyväksyykö miehesi...?" Vai onko hän tahollaan yhtä harrastavainen kuin sinäkin? Vai runkkaako miehesi silläaikaa netissä...?
Vai..?
Hah hah haa... No jos nyt välttämättä haluat vastauksen. Ei,mieheni ei tiedä ja jos nyt sattuisi tietämään, niin ompahan tosi fiksu, kun ei asiaa ota puheeksi. Katsos, kysymys on hyvin pitkälle "kielletystä hedelmästä" ja sen suomasta naatinnosta.
Voi pikkuista miespoloa kun saa vaimo vierasta moloa on tussu aina vettynyt seikkailuissa vallan ryvettynyt ei vaimo enää kauaa nauti tussun kun saastuttaa sukupuolitauti on vaimolla joku ongelma varmaan mut kompensoi hyvin tään arjen niin harmaan...
Hohhoijaa.
Etpä tiedäkään kuinka irstas ja kuppanen wanha wittuni onkaan? Tahdotko kielelläsi koittaa ja molollasi kutkutella.
Yögggghhh:(
Lue silmilläsi ja ajatuksen kanssa. Jos nimimerkki on Umpilampi, niin eikö se viittaa mielestäsi erään hauskan kirjan Impi Umpilampeen. Immet ja Lammet kun ovat naisia, nääs. Joskus myös soirot ja kuljutkin;)
Lukisit enemmän ja Wittuilisit Wähemmän.
Ai siis sisar kateutta? Siitäkö se kekkä puristaa. Ei muuta kuin pane rasiasi sinäkin jakoon,niin ei tarvitse kiukutella (kuulostaa vanhanpiian oireilta). Kyllä sitä kikulia sullekin riittää,vaikka minä omasta osastani huolehdinkin.
Kulta-pieni(?). Ongelmana ei ole "kikuli" vaan se kenessä se on kiinni. Uskon kestävään kehitykseen, en toiseksi parhaimpani jakelemiseen (esim. kaljatuopillisesta)sille joka nyt sattuu vastaan tulemaan.
Siperia opettaa, tapasi eräskin viksuhko täti sanoa.
Mene nyt sinäkin pyhittämään se lepopäiväsi:)
Meitsi lähtee shoppaileen.(Parempaa kuin irtoseksi)(mutta toisaalta, eihän mulla edes ole ketään ketä pettäisin, paitti itteni:)
Hyvää shoppailua,sisko. Hanki ittelles tekopenis samalla,saat vähän "sykettä" tylsään elämääsi.
Voivoi. Tiesin mitä aikoisit sanoa ja voin sanoa että joskus on ollut tekopeniskin itselläni mutta koska se on loppujen lopuksi aika mielikuvitukseton vehje kuten oikeatkin, paitsi käytännöllisempi ja kauniimpi, niin mitäs sitä sellaisella. Ja voisihan olla että jos ostaisin jonkin kivan lelun niin en enää ehtisi kirjoitella näillä niin kovin mielenkiintoisilla keskustelupalstoilla.
Illan kulungiksi ja ajatuksenriennonratoksi voitkin sitten kuvitella, että miten älykäs, omillaan toimeentuleva, nätti, sivistynyt, sensuaalinen jokamiehen unelma tyydyttää oman rakkaudennälkänsä samanaikaisesti kun sinua, keski-ikäistä spermatankkia joku taas käy pökkimään.
Aahhh...