Keittiökaapinovien maalaus- Tietoa?

Osaako kukaan sanoa, että missä voisi saada keittiökaapinoviin uuden hienon maalipinnan ja mitä se maksaa? Lähinnä kiinnostaisi pk-seudun kupeessa olevat maalauspaikat (länsi-uusimaa).

Kyseessä ovat vanhahkot puustelli-kaapistot, joihin uusi maali tekisi varmasti ihmeitä.

Itse maalaamista on turha ehdottaa siihen en ryhdy.
71371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vie automaalaamoon jossa hiekkapuhaltavat ja sitten ruisku maalaavat.Me tehtiin näin paitsi kahteen oveen puuseppä leikkasi aukot johon sitte maalaamisen jälkeen laitettiin lasit.Upeata jälkeä eikä maksannut paljon=)

Äänestä
  • ne nyt ihan hiekkapuhallettu?
    Taitais tulla aika karmeeta jälkeä mikäli näin olisi tehneet. Kyllä ihan vanhan maalipinnan hiominen riittää ja sitten uusi maali päälle.

    Äänestä

  • hiekkapuhaltavat älä puhu paskaa.jos sulla vanhat kaapin ovet niin maalaa itse ei maksa juuri mitään,jos et osaa niin kysy kavereilta tuttavilta sukulaisilta. ei vanhoihin kalusteisiin kannata tuhlata rahaa.

    Äänestä

Taloyhtiösi pihalta löytyy varmasti sellainen kookas vihree pönttö. Sinne, jos sulla vanhat Puustellin kaapit...

Äänestä
  • Kyllä on sekä keltaiset sivut, että kaikki nettihaut käyty läpi eikä valitettavasti tunnu mistään löytyvän selkeästi "kalustemaalaus" tai muullakaan selkeästi aiheeseen viittaavalla sanalla yhtään firmaa... Ilmeisesti töitä riittää kun ei tartte mainostaa.

    Ja nimimerkille "uusi on uutta"-tiedoksi, että tämän "taloyhtiön" pihalta löytyy vain ihan pieni ruskea laatikko, jonka tyhjennyksenkin allekirjoittanut maksaa itse.

    Suunnitelmissa ei ole uusien ovien hankkiminen eikä täydellinen keittiöremontti. Sinänsä kiitos ensimmäiselle vastaajalla, kuin myös muille asiallisen vastauksen antaneille!

    Äänestä

Puuhun ei missään nimessä saa käyttää hiekkapuhallusta. Jos itse on tehnyt saman virheen, on raukkamaista panna oma tyhmyys kiertämään. Keltaisilta sivuilta löytyy kalustemaalareita.

Äänestä
  • onko ovet umpipuuta, tai ehkä muuten uuden käsittelyn arvoiset, jos ei, suosittelisin vaihtamaan ovet, jos budjetti sallii.

    Alueellasi on muuten edullinen kalustejälleenmyyjä, jolta saa kaikkia ovilaatuja halpiksesta laadukkaisiin, ihan tarpeen mukaan ja ennenkaikkea edullisesti. Jos kiinnostaa, laita spo:si, niin laitan lisäinfoa. Tuolta hommasin omankin keittiön pitkällisen vertailun jälkeen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo kirjoitti:

Osaako kukaan sanoa, että missä voisi saada keittiökaapinoviin uuden hienon maalipinnan ja mitä se maksaa? Lähinnä kiinnostaisi pk-seudun kupeessa olevat maalauspaikat (länsi-uusimaa).

Kyseessä ovat vanhahkot puustelli-kaapistot, joihin uusi maali tekisi varmasti ihmeitä.

Itse maalaamista on turha ehdottaa siihen en ryhdy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu