...Suomen Kuvalehden äänestyksessä, 65% annetuista äänistä on annettu Matti Vanhaselle, kun muut ehdokkaat saivat yhteensä 35%, toivottavasti oikeissakin vaaleissa on sama suuntaus!
Vanhanen edelleen ylivoimanen,...
Emeritus
6354
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihan HELVETIN uskottava gallup.
oikea prosentti Timo Soinille olisi 17-18 %
Viestisi on unennäköä leningissä.
But keep on dreaming, Buster.
Ei Vanhasessa mitään vikaa ole, mutta sitä mukaa kun lähestymme vaaleja alkavat mielipidemittaukset vaihtua äänestysaikomuksiin. Siinä kisassa vanhasella ei ole mitään asiaa sanottavanaan, joten hän putoaa.
Perustelen mielipidettäni hieman viestillä, jonka jo laitoin kommentiksi toisenlaiseen avaukseen kokoomuksen palstalla:
Niinistön tukiryhmän eilisessä kokouksessa, eduskunnan lisärakennuksessa, kuultiin Niinistön kampanjan mainontaosuuden suunnittelevan, Mainostoimisto Bob'in hallituksen puheenjohtajan, Marko Parkkisen, puheenvuoro.
Hän kertoi kuusi vuotta sitten äänestäneensä Tarja Halosta, koska Tarja oli silloin paras. Nyt hän ei enää Tarjaa äänestä, koska ehdolla on parempi työväen presidentti, sellainen joka edustaa koko työväkeä, kaikkia suomalaisia, eikä ainoastaan luokkajakoa toitottavia, konservatiivisia työväen aatteen SAK-laisia lakkokenraaleja.
Varsinkin naisvaltaisten toimialojen työntekijät ovat Marko Parkkisen mukaan vaihtamassa äänestyksensä kohdetta Halosesta Niinistöön, koska Niinistön järkevä asenne työn tekemistä kohtaan kunnioittaa niitä, jotka tekevät töitä pienellä palkalla pitkää päivää eivätkä valita.
Niinistöstä tulee presidentti ilman muuta. Selkein syy voittoon on, ettei Niinistön kampanja kohdistu ketään muuta ehdokasta vastaan, koska vastakkainasettelu ei tuo suomalaisille työtä eikä hyvinvointia. Kunhan aika kuluu ja ehdokkaat pääsevät julkisuuteen toden teolla ja samoissa vaalikeskusteluissa, niin Suomen kansa tulee näkemään huikean ilmiön kuinka Niinistön kannatus ylittää kaikki innokkaimpien kokoomuslaistenkin toiveajatukset.
Jos joku epäilee puheitani, niin menkää lukemaan Niinistön nettisivut ja lainatkaa jostain Niinistön kirja. Sen luettuanne olette ihan toista mieltä Niinistöstä varsinkin kun huomaatte, että Niinistö on kirjoittanut kirjansa ihan itse
On se hienoa että valehteleva ja kepun päämenoksi juoniva Suomen Kuvalehti Ruokasineen on nyt vihdoin julkaissut oikeaa tutkimustietoa!
Tähän mennessä samaan on pystynyt korkeintaan Suomenmaa ja Ilkka
...