kertokaa, millainen?
kauris, nousu-neitsykkä
5
627
Vastaukset
AURINKO-KAURIS
Kaurisihmiset kokevat usein vastoinkäymisiä elämänsä aikana (enemmän kuin muut merkit). Pahimmat jaksot ajoittuvat nuoruuteen ja varhaisen keski-ikään. Kauriin merkistä on sikäli vaikea kirjoittaa, että se saattaa ilmentää sekä parasta, että pahinta.
Kaurisihmiset ovat parhaimmillaan ahkeria, käytännöllisiä, tunnollisia, luotettavia, hyvämuistisia ja kestäviä.
Kauriin ongelmat liittyvät lähinnä hänen tunne-elämäänsä. Hän saattaa olla erittelevä, kriittinen, synkkämielinen ja passiivinen.
Kauriit sopivat hyvin johtajiksi, koska he ovat usein älyllisesti suuntautuneita ja pystyvät ratkaisemaan ongelmia vailla tunnelatauksia. Kauriit menestyvät myös taiteen ja kulttuurin alueilla, sillä he rakastavat kauneutta. Erittelevän mielenlaadun johdosta myös filosofia ja politiikka saattavat kiinnostaa.
NOUSEVA NEITSYT
Nouseva Neitsyt tekee ihmisestä levottoman, erittelevän, kriittisen, ounastelevan ja älykkään. Käytös on miellyttävää ja diplomaattista.
Nousevaan Neitsyeen saattaa olla vaikeaa tutustua perinpohjaisesti, koska hän suojelee omaa aluettaan ja yksityisyyttään jopa erakoitumiseen asti.
Nouseva Neitsyt pitää myös lujasti kiinni omasta maailmankatsomuksestaan, joka saattaa olla hyvinkin epätavallinen. Useimmat viettävät elämänsä yksinäisyydessä tai vapaassa ihmissuhteessa.
Tiedot pääosin kirjasta Lars Johansson: Astrologian maailma
-----
Suosittelen tutustumista myös Kuumerkkiin. "Tulkinta" tuntuu (minusta itsestäni) vajaalta ilman sitä.
Olethan myös tutustunut Aurinko-, Kuu- ja Nousevan merkin suhteeseen toisiinsa.- Poison
Itse olen astrologiasta saanut irti eniten juuri kuumerkin kautta.
Tiedätkö onko mitään sivua jossa olisi aurinkomerkin, kuumerkin ja nousevan merkin yhdistettyjä tulkintoja? Olen löytänyt ainoastaan aurinko- ja kuumerkin yhdistävän. =/ Poison kirjoitti:
Itse olen astrologiasta saanut irti eniten juuri kuumerkin kautta.
Tiedätkö onko mitään sivua jossa olisi aurinkomerkin, kuumerkin ja nousevan merkin yhdistettyjä tulkintoja? Olen löytänyt ainoastaan aurinko- ja kuumerkin yhdistävän. =/...en tiedä.
Itse käytän pääasiassa kirjoja.
Mutta jos tiedät sivuston, jossa on Aurinko- ja Kuumerkin yhdistelmä, niin kerro toki. :)- yksi vaan
awyrol kirjoitti:
...en tiedä.
Itse käytän pääasiassa kirjoja.
Mutta jos tiedät sivuston, jossa on Aurinko- ja Kuumerkin yhdistelmä, niin kerro toki. :)Tälläiseen olen ainakin törmännyt:
http://www.astrology-numerology.com/sun-moon.html yksi vaan kirjoitti:
Tälläiseen olen ainakin törmännyt:
http://www.astrology-numerology.com/sun-moon.htmlTäytynee tutustua. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1693319Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732141Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii482048- 411951
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321471Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul3851075Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1141003- 45864