kertokaa, millainen?
kauris, nousu-neitsykkä
5
618
Vastaukset
AURINKO-KAURIS
Kaurisihmiset kokevat usein vastoinkäymisiä elämänsä aikana (enemmän kuin muut merkit). Pahimmat jaksot ajoittuvat nuoruuteen ja varhaisen keski-ikään. Kauriin merkistä on sikäli vaikea kirjoittaa, että se saattaa ilmentää sekä parasta, että pahinta.
Kaurisihmiset ovat parhaimmillaan ahkeria, käytännöllisiä, tunnollisia, luotettavia, hyvämuistisia ja kestäviä.
Kauriin ongelmat liittyvät lähinnä hänen tunne-elämäänsä. Hän saattaa olla erittelevä, kriittinen, synkkämielinen ja passiivinen.
Kauriit sopivat hyvin johtajiksi, koska he ovat usein älyllisesti suuntautuneita ja pystyvät ratkaisemaan ongelmia vailla tunnelatauksia. Kauriit menestyvät myös taiteen ja kulttuurin alueilla, sillä he rakastavat kauneutta. Erittelevän mielenlaadun johdosta myös filosofia ja politiikka saattavat kiinnostaa.
NOUSEVA NEITSYT
Nouseva Neitsyt tekee ihmisestä levottoman, erittelevän, kriittisen, ounastelevan ja älykkään. Käytös on miellyttävää ja diplomaattista.
Nousevaan Neitsyeen saattaa olla vaikeaa tutustua perinpohjaisesti, koska hän suojelee omaa aluettaan ja yksityisyyttään jopa erakoitumiseen asti.
Nouseva Neitsyt pitää myös lujasti kiinni omasta maailmankatsomuksestaan, joka saattaa olla hyvinkin epätavallinen. Useimmat viettävät elämänsä yksinäisyydessä tai vapaassa ihmissuhteessa.
Tiedot pääosin kirjasta Lars Johansson: Astrologian maailma
-----
Suosittelen tutustumista myös Kuumerkkiin. "Tulkinta" tuntuu (minusta itsestäni) vajaalta ilman sitä.
Olethan myös tutustunut Aurinko-, Kuu- ja Nousevan merkin suhteeseen toisiinsa.- Poison
Itse olen astrologiasta saanut irti eniten juuri kuumerkin kautta.
Tiedätkö onko mitään sivua jossa olisi aurinkomerkin, kuumerkin ja nousevan merkin yhdistettyjä tulkintoja? Olen löytänyt ainoastaan aurinko- ja kuumerkin yhdistävän. =/ Poison kirjoitti:
Itse olen astrologiasta saanut irti eniten juuri kuumerkin kautta.
Tiedätkö onko mitään sivua jossa olisi aurinkomerkin, kuumerkin ja nousevan merkin yhdistettyjä tulkintoja? Olen löytänyt ainoastaan aurinko- ja kuumerkin yhdistävän. =/...en tiedä.
Itse käytän pääasiassa kirjoja.
Mutta jos tiedät sivuston, jossa on Aurinko- ja Kuumerkin yhdistelmä, niin kerro toki. :)- yksi vaan
awyrol kirjoitti:
...en tiedä.
Itse käytän pääasiassa kirjoja.
Mutta jos tiedät sivuston, jossa on Aurinko- ja Kuumerkin yhdistelmä, niin kerro toki. :)Tälläiseen olen ainakin törmännyt:
http://www.astrology-numerology.com/sun-moon.html yksi vaan kirjoitti:
Tälläiseen olen ainakin törmännyt:
http://www.astrology-numerology.com/sun-moon.htmlTäytynee tutustua. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821309Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2021098Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä631093Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1631013Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121009Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103963Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68886Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍119791- 77735
Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t121734