Pelivihjaaja Vetogurun poppoo ehdotteli veikkaukselle jo parisen vuotta sitten neljän jalkapallo-ottelun monivetoa 5 centin minimipanoksella ja nyt se onneksi tulee tammikuussa !!!! Pelin nimi on supermoniveto,jota on kerran viikossa,vaihdosta 50% jaetaan voittoluokkaan "8 oikein" ja 20% voittoluokkaan "7 oikein" ja jos täysin oikeata yhdistelmää ei löydy,koko potti jaetaan 7 oikein saaneiden kesken.Kirjoittakaa mielipiteitä uudesta pelimuodosta,itse odottelen innolla !!!
supermoniveto
16
6718
Vastaukset
- vä'hempää kinnostaa
jos haluaisin jossain voittaa niin lotossaxc ja muutaa pois tästä veroparatiisi suomesta kunnon veronmaksaja paratiisiin monacoon tai vaikka maanalle-............................
- veroylitarkastaja Halttunen
Veikkaus on maksanut arpajaisveron,eikä monivetovoitoista pidätetä pelaajalta minkäänlaista ennakkoa.
Lisätietoja Uudenmaan Verovirasto/Halttunen - Jussi
Jos ei kiinnosta niin miksi vitussa luet näitä palstoja urpo.
- Jussi
Ainahan uusia pelejä otetaan vastaan.
- pali
totta se on,kysy vaikka asiamieheltä.
- monarimake
Jos tuo pitää paikkansa,on gurun porukka tehnyt ison palveluksen vedonlyöjille.Pelimuotohan kuulostaa tosi mielenkiintoiselta,ei kun odottelemaan!! kiitos idean isännille..
- annica
guru auttoi mulle hyvät rahat!!! porukkalappu perjantaiyön nhl:ään osui ja kerroin jotain 7000 !!!!!!!!! kaverin kanssa molemmille n 700euroa...yes!
- AaTee
Kolmenkin oikean tuloksen saaminen on helvetin vaikeaa.
- Koo
Oli jo 8 vuotta sitten 5 ottelua monivedossa.Joten ei tuo oo mikään uusi juttu.
- pali
kuulepas ainainen valittaja.useamman ottelun monivetoa on pelattu pitkään eri maissa mm. espanjassa,kyllä se tiedetään.pelimuoto on kuitenkin uusi juttu...suomessa.
Sinulla on kaunis tapa narista jostain asiasta joka ikisessä kommentissasi,kerro joskus jos olet johonkin asiaan tässä maailmassa tyytyväinen.
- giancarlo
hieno homma,hieno homma...vedettiin frendin kanssa tänään vetogurun monivetoporukka lapulle,osui kertoimella 31 000 !!!!!!!!!!!!!!!
siisti fiilis,joulurahat valmiina,hiioihei! - hietanen
gurun porukka onkin vuosien varrella ajanut paljon vedonlyöjien asiaa.siinä on vihjaaja joka pyrkii kaikin puolin asettumaan asiakkaansa asemaan ja maksimoimaan näiden menestystä.asenne on rautaa.
- utelias
Koskakohan kysyinen pelimuoto olisi tulossa veikkauksen palveluihin mukaan, kun en itse ainakaan huomannut veikkauksen internet sivustoilla mitään mainintaa kyseisestä pelimuodosta.
- pali
utelias kirjoitti:
Koskakohan kysyinen pelimuoto olisi tulossa veikkauksen palveluihin mukaan, kun en itse ainakaan huomannut veikkauksen internet sivustoilla mitään mainintaa kyseisestä pelimuodosta.
tammikuun puolessavälissä.
- akuaaaaaa
saako supermonivedos yhtään mennnä väärin
- kahlua
superspermaveto Ja ohi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama997810Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1466562Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1804679Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2423207Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta962713Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh622134- 1471818
Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari121816Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa231675Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971604