No,jo on Oulun taksit alkanut valkkaamaan asiakkaita ei kuulema tietyt ota sairaita kyytiin.Minusta Suomessa kaikki taksiluvat pitäisi vapauttaa.Kyllä alkaisi löytymään kyytejä kaikille haluaville.Tämmöstä valkkaamistahan se on,kun rahaa tulee ovista ja ikkunoista.
TAKSILLAKO KOTIIN?
taksimaikki
1881
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Onhan noita takseja vielä jotka kuljettavat vammaispalvelu eli myk kyytejä ainakin 150 ellei enemmänkin jo luulis niistä kyyti löytyvän eihän se ollut kuin 30 taksia jotka syystä tai toisesta kieltäytyi niistä. Niin, huomautukseksi sairaat ja vammaispalvelu kyydit on kaksi aivan eri asiaa joten tarkennusta sinulle kun valitat.Tietääkseni kukaan taksi ei ole vielä sairaita kieltäytynyt kuljettamasta lääkäriin, ja sairalasta pois toipilaita ;)
Oletkos koskaan Tukholmassa esim. ajellut taksilla, siellä kun on luvat olleet jonkun vuoden vapaat. Sen myös huomaa hinnoissa,, taksia ottaessa et vältämättä tiedä onko taksa halvin mahdollinen, samalla matkalla voi eri takseilla olla huimia eroja. Toivottavasti täällä ei luvat vapudu, sillä en usko että hinnat siitaä kuitenkaan halpuu, vapautumisen myötä . Kannattais päättäjien ottaa selvää mitä mieltä ruotsalaiset ovat kun heillä luvat vaputui, oliko se hyvä vai huono asia.