Mitä pidätte matka.fi?

Mitä hyvää, mitä huonoa on tässä liikenne- ja viestintäministeriön koko Suomen kattavassa reittioppaassa? Mukana ovat jo suurimmat kaupungit, junat ja bussit on luetteloitu aika kattavasti. Parannettavaa silti varmaan on.

http://www.matka.fi
1261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

aikataulut olis kiva saada sieltä kemistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


matkailijaa kirjoitti:

Mitä hyvää, mitä huonoa on tässä liikenne- ja viestintäministeriön koko Suomen kattavassa reittioppaassa? Mukana ovat jo suurimmat kaupungit, junat ja bussit on luetteloitu aika kattavasti. Parannettavaa silti varmaan on.

http://www.matka.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu