Availempahan muuten vaan tänne tämmöisen palstan.
Mietin vaan sitä, että minkä ikäisiä olette olleet, kun olette saaneet esikoisenne?
Itselläni on nyt 2kk vanha tytär, ja itse olen 16 vuotta..
Eikun vaan vastauksia tulemaan.
Mietin vaan sitä, että minkä ikäisiä olette olleet, kun olette saaneet esikoisenne?
Itselläni on nyt 2kk vanha tytär, ja itse olen 16 vuotta..
Eikun vaan vastauksia tulemaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
---
mä sain ensimmäisen just ennenku täytin 18. nyt oon 20. odotellaan toista, pari kk viel odotusta jäljellä. kerro omasta elämäntilanteestas, olis mukava kirjotella enemmänki..?!
Okei, kerron omasta elämän tilanteestani.. :)
Eli, olen nykyään 16 vuotta, asun mieheni ja 2kk vanhan tyttäreni kanssa. Mieheni on 20 vuotta ja on päivittäin töissä, ja minä neidin kanssa kahdestaan kotona.
20 vuotta kun sain ensimmäiseni.Nyt oon 22 ja kauhee vauvakuume ja yritys päällä, kumpa pian tärppäis.
Olen itse 17 vuotta ja odotan esikkoa viikoilla 39. Isänpäivänä laskettu aika :)
15 v. kun esikoinen syntyi, nyt odottelen neljättä...
18v olin, ei pitkä matka yhdeksääntoista.
olin.
Hei, on todella hienoa että sinulla on 4 lasta, oot jaksanut tehdä lisää vaikka olit niin nuori kun esikoisen sait. Onnea ja kaikkea hyvää teidän perheelle!!!
olin täyttänyt jus muutama viikko ennen esikoisen syntymää 18v.nyt lapseni on 1v4kk ja odotan toista rv21.
olin 22 kun sain ekan, tyttö nyt 4kk. Ei se lapsen saaminen niin ikää katso, vaan ennemminkin mielestäni henkistä ikää. Jotkut eivät vielä 30v ole valmiita ottamaan vastuuta lapsesta.
22 v kun sain esikoiseni ja 24 v kun sain toisen lapseni. Mutta ei se ikää katso, koska itse tuntee olevansa valmis vanhemmuuteen. Tunnen muutamia, jotka ovat olleet 16-17 v kun ovat saaneet ensimmäisen lapsensa.
...18, kun sain esikoisen. Tyttö on nyt 5,5kk. Koetan suostutella miestä, jospa toista lasta alettaisiin yrittää ensi keväänä/kesänä... :)
olen 16 ja poika 3kk.. laita sähköpostia osotteeseen [email protected] ja kirjotellaan.
Itse olin kerenny täyttämään 18 kun esikoisen sain.
kun tyttö syntyi.
nyt hirveä vaavi kuume taas ja toivoa vaan voi että kävis tsägä ja natsaiski.
jep,jep.
synnytin lapseni 15 vuotiaana. Nyt minulla on 3 kk vanha poika ja olen 9 luokalla. :)