Kertokaas kuka on mielestänne se paras Bond-tyttö? Tai kuka on mielestänne seksikkäin?
Kuka on paras Bond-tyttö?
13
2510
Vastaukset
- leffafani
Mietin just yks päivä, et Bondeissa on niin monta kaunista ollut, että ken olisi paras. Kultasormessa se nainen, joka peitetään kullalla. Hän on yksi kauneimmista. Pallosalamassa se hoitsu on mahtava, Ursula andres, Famke Janssen on hot, sitten se toinen Goldeneyen nainen. Octopussyn se blondi on mahtava. Hei molemmat Erittäin salasen naiset, se jousiampuja ja se luistelija. Ne oli mukulana tosi seksikkäitä ja on näköjään vieläkin, just katoin sen pari kuukautta sitten. Noi 2 ehkä parhaat alltime!
- shaken, not stirred
http://www.jamesbondmm.co.uk/bond-girls/shirley-eaton.php?id=007
On kyllä nätti :)
Hienoja naisia on kyllä PALJON, eli valinnan vaikeutta riittää ;) - leffafani
Kävin tossa bon-leffoja lävitse ja sain tällaisen top8 aikaiseksi.
1. Shirley Eaton (kultasormi)
2. Lynn-Holly Johnsson (erittäin salainen)
3. Molly Peters (pallosalama)
4. Kristina Wayborn (octopyssy)
5. Carole Bouguet (erittäin salainen)
6. Talisa Soto (lupa tappaa)
7. Famke Janssen (coldeneye)
8. Mie Hama (elät vain kahdesti)
- Baxter
Paras on GoldenEyen Famke Janssen, kakkosena Rakastettuni -leffassa se roiston kätyrimimmi, joka ohjasi helikopteria ja flirttasi Rogerin kanssa kesken takaa-ajon. Jaetulla kolmossijalla Kuuraketin sekä Holly Goodhead että Rio de Janeiron agenttikontakti.
Muodon vuoksi: epäonnistuneimmat Bond-tytöt ovat Grace Jones (Kuoleman katse) ja Michelle Yeoh (Tomorrow never dies), ja perusteluni ovat niinkin sovinistiset kuin että "Silmäni eivät vain heissä levänneet". Ovat varmasti yksityisihmisinä vallan verrattomia kansalaisia.- shaken, not stirred
Monia hyviä on olemassa, vaikkapa Holly Goodhead, Erittäin salaisen Melina Havelock, Paris Carver, 007 Istanbulissa Tatjana, Kultasormen Pussy Galore, Pallosalaman Domino & Fiona (aah), Kultaisen aseen Britt Ekland... Muitakin varmaan on ;)
HMSP:n Tracy mielestäni kaikkein kohtalokkain ja ihanin! - arse
shaken, not stirred kirjoitti:
Monia hyviä on olemassa, vaikkapa Holly Goodhead, Erittäin salaisen Melina Havelock, Paris Carver, 007 Istanbulissa Tatjana, Kultasormen Pussy Galore, Pallosalaman Domino & Fiona (aah), Kultaisen aseen Britt Ekland... Muitakin varmaan on ;)
HMSP:n Tracy mielestäni kaikkein kohtalokkain ja ihanin!mutta ehkäpä Ursula Andress on kaikkein ikmuistoisin
http://images.easyart.com/i/prints/rw/lg/2/2/Celebrity-Image-Ursula-Andress-227774.jpg
- ovat..
Diana Rigg ja Jill St. John.
tuolta voi verestää muistia ketä kaikkia on ollut:
http://www.jamesbondmm.co.uk/bond-girls.php - ehdottomasti
Paras ja kaunein on LOIS CHILES
tri Goodhead ja toisena samassa leffassa ollut
CORINNE CLEARY - heinox
Tässä miunun suosikkini (eivät tosin paremmmusjärjestyksessä):
-Tomorrow never diesin Paris Carver
- OHMSS:n Tracy
- The World is not enoughin Christmas- outsider
Carey Lowell/Licence to kill. Kaunis kuin mikä ja varsin isossa roolissa elokuvassa, ei pelkkä koriste.
- Anonyymi
Izabella Scorupco ylivoimaisesti paras. Itsenäinen ja älykäs toiminnan nainen, ei mikään bimbo. Humoristinenkin hahmo. Kaunis tyylikkäällä tavalla. Hyvis.
Sophie Marceau. Ehkä kaunein kaikista Bond-tytöistä. Tyyliä löytyy sen ohella. Vetää roolinsa täydellisenä pahiksena hienosti, psykopaattinen luonne ei hellitä piiruakaan koko aikana.
Maryam d'Abo. Eteerinen, hieman alakuloinen ja johdateltavissa oleva, mutta sellaisena vastustamattoman hellyttävä hahmo. Hyvis.
Caroline Munro. Peittelemättömän viettelevä, hyvin "ronskilla" ja jopa päälle käyvällä tavalla seksikäs. Pahis. Rooli kuitenkin melko pieni, ehkä siksi aliarvostetuimpia Bond-tyttöjä.- Anonyymi
Eteerinen on kyllä loistava sana kuvailemaan Maryam d'Aboa!
- Anonyymi
Ursula Andress.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774572Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k122677- 1771789
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2611610- 1241490
- 1221357
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik91297Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil731291- 761262
- 351006