Kuka on paras Bond-tyttö?

shaken, not stirred

Kertokaas kuka on mielestänne se paras Bond-tyttö? Tai kuka on mielestänne seksikkäin?

15

2796

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leffafani

      Mietin just yks päivä, et Bondeissa on niin monta kaunista ollut, että ken olisi paras. Kultasormessa se nainen, joka peitetään kullalla. Hän on yksi kauneimmista. Pallosalamassa se hoitsu on mahtava, Ursula andres, Famke Janssen on hot, sitten se toinen Goldeneyen nainen. Octopussyn se blondi on mahtava. Hei molemmat Erittäin salasen naiset, se jousiampuja ja se luistelija. Ne oli mukulana tosi seksikkäitä ja on näköjään vieläkin, just katoin sen pari kuukautta sitten. Noi 2 ehkä parhaat alltime!

      • shaken, not stirred

        http://www.jamesbondmm.co.uk/bond-girls/shirley-eaton.php?id=007

        On kyllä nätti :)

        Hienoja naisia on kyllä PALJON, eli valinnan vaikeutta riittää ;)


      • leffafani

        Kävin tossa bon-leffoja lävitse ja sain tällaisen top8 aikaiseksi.

        1. Shirley Eaton (kultasormi)
        2. Lynn-Holly Johnsson (erittäin salainen)
        3. Molly Peters (pallosalama)
        4. Kristina Wayborn (octopyssy)
        5. Carole Bouguet (erittäin salainen)
        6. Talisa Soto (lupa tappaa)
        7. Famke Janssen (coldeneye)
        8. Mie Hama (elät vain kahdesti)


    • Baxter

      Paras on GoldenEyen Famke Janssen, kakkosena Rakastettuni -leffassa se roiston kätyrimimmi, joka ohjasi helikopteria ja flirttasi Rogerin kanssa kesken takaa-ajon. Jaetulla kolmossijalla Kuuraketin sekä Holly Goodhead että Rio de Janeiron agenttikontakti.

      Muodon vuoksi: epäonnistuneimmat Bond-tytöt ovat Grace Jones (Kuoleman katse) ja Michelle Yeoh (Tomorrow never dies), ja perusteluni ovat niinkin sovinistiset kuin että "Silmäni eivät vain heissä levänneet". Ovat varmasti yksityisihmisinä vallan verrattomia kansalaisia.

      • shaken, not stirred

        Monia hyviä on olemassa, vaikkapa Holly Goodhead, Erittäin salaisen Melina Havelock, Paris Carver, 007 Istanbulissa Tatjana, Kultasormen Pussy Galore, Pallosalaman Domino & Fiona (aah), Kultaisen aseen Britt Ekland... Muitakin varmaan on ;)

        HMSP:n Tracy mielestäni kaikkein kohtalokkain ja ihanin!


      • arse
        shaken, not stirred kirjoitti:

        Monia hyviä on olemassa, vaikkapa Holly Goodhead, Erittäin salaisen Melina Havelock, Paris Carver, 007 Istanbulissa Tatjana, Kultasormen Pussy Galore, Pallosalaman Domino & Fiona (aah), Kultaisen aseen Britt Ekland... Muitakin varmaan on ;)

        HMSP:n Tracy mielestäni kaikkein kohtalokkain ja ihanin!

        mutta ehkäpä Ursula Andress on kaikkein ikmuistoisin

        http://images.easyart.com/i/prints/rw/lg/2/2/Celebrity-Image-Ursula-Andress-227774.jpg


      • Anonyymi

        Rakastettuni -leffan se "helikopterimimmi" on Caroline Munro. Brittinäyttelijätär, jolla takanaan kymmeniä elokuvarooleja. Erikoistui kauhuelokuvien tähdeksi.


      • Anonyymi

    • ovat..
    • ehdottomasti

      Paras ja kaunein on LOIS CHILES
      tri Goodhead ja toisena samassa leffassa ollut
      CORINNE CLEARY

    • heinox

      Tässä miunun suosikkini (eivät tosin paremmmusjärjestyksessä):

      -Tomorrow never diesin Paris Carver

      - OHMSS:n Tracy

      - The World is not enoughin Christmas

      • outsider

        Carey Lowell/Licence to kill. Kaunis kuin mikä ja varsin isossa roolissa elokuvassa, ei pelkkä koriste.


    • Anonyymi

      Izabella Scorupco ylivoimaisesti paras. Itsenäinen ja älykäs toiminnan nainen, ei mikään bimbo. Humoristinenkin hahmo. Kaunis tyylikkäällä tavalla. Hyvis.
      Sophie Marceau. Ehkä kaunein kaikista Bond-tytöistä. Tyyliä löytyy sen ohella. Vetää roolinsa täydellisenä pahiksena hienosti, psykopaattinen luonne ei hellitä piiruakaan koko aikana.
      Maryam d'Abo. Eteerinen, hieman alakuloinen ja johdateltavissa oleva, mutta sellaisena vastustamattoman hellyttävä hahmo. Hyvis.
      Caroline Munro. Peittelemättömän viettelevä, hyvin "ronskilla" ja jopa päälle käyvällä tavalla seksikäs. Pahis. Rooli kuitenkin melko pieni, ehkä siksi aliarvostetuimpia Bond-tyttöjä.

      • Anonyymi

        Eteerinen on kyllä loistava sana kuvailemaan Maryam d'Aboa!


    • Anonyymi

      Ursula Andress.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      178
      1476
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      43
      1061
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      745
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      670
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      660
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      29
      653
    7. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      653
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      184
      604
    10. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    Aihe