Tunnen heidät molemmat

Hyvän ja pahantiedon puu

VAROKAA SAATANANPALVOJIA, JOTKA TOIMIVAT SUOMI24 USKONTOKESKUSTELUJEN KAUTTA. HEIDÄN KAUTTAAN TOIMII PERSOONALLINEN PAHUUS: SAATANA. Olen kokenut tämän persoonallisen pahuuden ja tiedän mitä se saa ihmisessä aikaan.

Saatana saa ihmisen sokeutumaan. Hän saa ihmisen omien syntien ja mädännäisyyden nousemaan ihmisessä esiin, ja ihmisen itsensä korottamaan itsensä jumalaksi. Tämän jälkeen Saatana sekoittaa ihmisen pään saamalla aiheuttamalla ihmisille kehäpäätelmien kierteen, mikä lopulta ajaa ihmisen hulluuteen tai itsemurhaan.

Saatanan palvojan valtakunta on hän itse. Ihminen joka ei löydäkään vastausta enää itsestään (itsehän on saatananpalvojalle Jumala) jää Saatanan vaikutuksesta pyörimään vain omaan kehäpäätelmäänsä. Oman kehäpäätelmän oivaltaminen on se, mikä tekee ihmisen hulluksi. MIKSIÖ? Koska eihän valtakunta, joka nousee itseään vastaan, voi pysyä pystyssä!

Tällä keinoin Saatana ajaa ihmiset itsemurhaan. Heillä ei ole vastausta, minkä he löytäisivät itsestä. Tähän Saatana pyrkiikin, saamaan ihmisen järjiltään ja tekemään itsemurhan.

Saatanan voiman ymmärtämiseksi tarvitsemme kolmiyhteisen Jumalan, Isän, Pojan ja Pyhän Hengen ymmärtämistä ja rakkauden voimaa, emme oman itsemme ymmärtämistä tai omaa rakkauttamme tai omaa voimaamme. Omat voimamme eivät riitä. Eihän ihminen itsessään ole kuin hyvän ja pahan taistelukenttä.

Se, kumman päästät sisään, on sinun päätettävissäsi. Mutta jos uskot Isään, Poikaan ja Pyhään Henkeen, silloin olet turvassa. Saatana voi tappaa ruumiin, muttei sielua. Eikö aiheellisempaa ole pelätä Häntä, jolla on kaikki valta taivaassa ja maanpäällä, kaikkivaltiasta Jumalaa. Häntä sinun pitää kunnioittaman!

Minulle on yksi lysti teenkö väärin jos massapostitan näitä varoituksia. Jos joku näistä kirjoituksistani saa edes yhden ihmisen silmät avautumaan, ne ovat tehtävänsä tehneet.

Älkää antako Saatanan sekoittaa päätänne. Vastaus ei löydy itsestänne. Vastaus on persoonallinen hyvyKaikkivaltias Jumala: Isä, Poika ja Pyhä Henki, tämä rakkaus voittaa pelon, sillä Saatana on voimaton Jumalan rakkauden ja vihan edessä. LÄHTEKÄÄ POIS TÄÄLTÄ PALSTALTA, TÄMÄ ON MUUTTUNUT SAATANANPALVOJIEN TEMMELLYSKENTÄKSI.

Ja vielä muista: yli kaiken varjele sydämesi, sillä sieltä elämä lähtee. Kun Isä, Poika ja Pyhä Henki ovat puolellamme, kukaan ei voi olla meitä vastaan. SIUNAUSTA KAIKILLE.

3

583

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Armosta autuas Amen

      Säästä sinäkin sanatulvaasi.

      Saatanaa ei tarvise pelätä, yksi ainoa Jumalan sana hänet kaataa.
      Kristus on minut Vapahtanut synnin ja kuoleman
      vallasta, sillä syntiäni ei lueta.
      Kiitos Isälle, Pojalle ja Pyhälle Hengelle, Amen.

      • Oiva

        mene vain ja tee syntiäsi edelleen kunhan joskus silloin tällöin muistat pyydellä ja anella niitä anteeksi herraltasi.


    • Tässä on joku virhe. En ole havainnut saatananpalvojia eikä ainakaan heidän temmellystään.

      Älkää kirjoittako tähän, poistan myöhemmin.
      Asia voi olla aiheellinen, mutta esitystapa kääntää sen itseään vastaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      62
      6863
    2. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      222
      5602
    3. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      71
      4536
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      106
      3782
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      73
      2941
    6. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      66
      2897
    7. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      116
      2602
    8. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      21
      2044
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      62
      1927
    10. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      255
      1831
    Aihe