kuljettajan tutkinnosta

Oiskos tietoa paljon maksaa kuljettajan tutkinto.
Sen verran tiedän et 60 euroa lääkärintoditus(onks tästä kellä tietoa paljon se maksaa)ja pari passikuvaa täytyy hommata ennen tutkintoa.
Kiitti jos joku vaivautuu vastailee!!!
3796
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No siis 60 euroa on se lupamaksu, joka menee poliisille parin passikuvan kera.
Sitten 50 euroa maksaa inssi teoriakoe.

Äänestä
  • vai 50 ekua vaan maksaa, kiva tietää!!!

    Äänestä

  • tiedoista kirjoitti:

    vai 50 ekua vaan maksaa, kiva tietää!!!

    Todellinen hinta tulee tässä näin:

    -Autokoulun tunnit (koko potti usein tuhannen euron tienoilla)
    -Ajokorttilupa 60e
    -Teoriakoe ja inssi 50e
    -Pimeän ajo (en muista nyt tähän hätään mitä maksaa)
    -Liukkaan rata, itsellä maksoi Jyväskylässä 42e

    Eli kyllä sille kortille nyt hintaa tulee. Tohon vielä mahdolliset kokeiden uusinnat ja lisäajotunnit ja tietty ne pari passivalokuvaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselisin kirjoitti:

Oiskos tietoa paljon maksaa kuljettajan tutkinto.
Sen verran tiedän et 60 euroa lääkärintoditus(onks tästä kellä tietoa paljon se maksaa)ja pari passikuvaa täytyy hommata ennen tutkintoa.
Kiitti jos joku vaivautuu vastailee!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu