VASEMMISTOLIITON EI KANNATE OLLA SDP:N KANSSA TEKEMISISSÄ

Älkää hyvät vasemmistolaiset veljeilkö näiden sossu-porvareiden kanssa. He ovat sitä eliittijoukkoa, joiden palkat ovat reilusti teidän palkkojanne korkeammat.

He käyttävät hyväkseen sak:ta ja heidän jäsennistöään. Nyt he jopa kosivat teitäkin imeyttääkseen voimaansa itseensä. Teitä ei muisteltaisi yhtään. OLKAA VAROVAISIA NÄIDEN SOSSUJEN KANSSA.
3244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

on joskus tehdä semmoistakin, mikä ei välttämättä niin hyvältäkään tunnu.
Eihän se toki niin antoisaa ole yhteistyö demareiden kanssa kuin minkälaista voimaa ja energinen lataus on, kun saa toimia täysin omiensa parissa.
Se on totuus, että demarit tahtovat jyrätä vasemmistoliiton alleen eikä juurikaan arvostusta demareiden osalta kannata odottaa. Tärkeintä tällä hetkellä kuitenkin on saada Suomeen presidentti, joka on kolmesta vaihtoehdosta paras mahdollinen. Ja siihen valitettavasti on pystyttävä tekemään yhteistyötä demareiden kanssa.
Täytyypä myöntää, yhteistyö demareiden kanssa saa toisinaan mielialan apeaksi. Vaan itse se on tiedettävä, missä mennään ja mitkä ovat ne oikeat arvot omassa elämänfilosofiassa.Se on kuitenkin syytä pitää visusti mielissä!!

Äänestä
  • Harmin paikka, että valtaosa suomen KANSASTA on niin tyhmiä, että eivät äänestä eduskunnan vasemman laidan vasemmistolaisia. Hölmöt suomalaiset pitäisi varmaan vaihtaa johonkin fiksumpaan kansaan. Ja pitäisi muodostaa Vasemmistoliiton, SKP ja muun vasemman laidan hallitus, joka tietää mitä kansa haluaa. Ja demokratia on turha..

    Äänestä

Sanoit hyvin mihin koko vasemmistoaate perustuu:

"palkat ovat reilusti teidän palkkojanne korkeammat."

Siis ihmisen tunteista alhaisimpaan eli pelkkään KATEUTEEN!

KATEELLISET SURKIMUKSET! Luuserit!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se on nähty kirjoitti:

Älkää hyvät vasemmistolaiset veljeilkö näiden sossu-porvareiden kanssa. He ovat sitä eliittijoukkoa, joiden palkat ovat reilusti teidän palkkojanne korkeammat.

He käyttävät hyväkseen sak:ta ja heidän jäsennistöään. Nyt he jopa kosivat teitäkin imeyttääkseen voimaansa itseensä. Teitä ei muisteltaisi yhtään. OLKAA VAROVAISIA NÄIDEN SOSSUJEN KANSSA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu