Pärjääkö se pelkillä likoeläimillä nyt vielä huomiseen, tuolla omassa akvassaan? tai hyvinhän se on nytkin pärjännyt tämän 1,5kk tuolla vanhempiensa akvassakin...(sen ikäinen se suunnilleen on, ainakin matelijat.infon kuvien mukaan)
Kun pääsenkin vasta huomenna ostamaan ruokaa:/...kun vanhemmiltakin on nämä sääskentuokat loppunut, että olen niille antanut katkarapuja nyt parina päivänä, tänään on kuitenki paastopäivä, pidän sen joka toinen päivä.
Sitten vielä, kuinka usein pikkusen akvaa pitäs pestä? ja miten?
kiitos!!
vielä tularinpoikasesta.....kiire!
laydee
1
277
Vastaukset
- ^^Candy^^
1/3 osaa vettä kerrallaan pois. Kyllä ne niillä likoeläimillä vähän aikaa pärjäävät, kunhan pian saavat kunnon murkinaa! Ja sitten joka päivä kannattaa vaihtaa se vesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976