Mitäpä ajattelette...

... sellaisesta leffasta kuin "
Tanssii susien kanssa".
Minusta se oli hyvä ja toi hyvin esille ihmisen raadollisuuden, leffan katsoneet tietävät mitä meinaan.
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siinä taas yksi MUKA ymmärtävä VALKOINEN näkemys intiaanien kulttuuriin pullamössö Kevinin ryydittämänä. Ei kiitos. Olis edes rakastunut oikeaan inkkarinaiseen siinä mut eikun senkin piti olla vaalealettinen.

Äänestä

Elokuva on ihan hyvä. Muuta en pysty sanomaan kun tyhmänä kävin teatterissa katsomassa. Turhan pitkä leffa teatteriin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bdg kirjoitti:

... sellaisesta leffasta kuin "
Tanssii susien kanssa".
Minusta se oli hyvä ja toi hyvin esille ihmisen raadollisuuden, leffan katsoneet tietävät mitä meinaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu