Mikä on teidän mielestä ollut idioottimaisin juoni wrestlingissä? Mun mielestä ehdottomasti se, kun joku yksijalkainen ruipelo tappeli Vince McMahonin kanssa. Tuskin Vincekään on tuosta kovin ylpeä.
Idioottimaisin juoni?
Mäk
7879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Katie Vickin tarina.
Se oli kyllä aika sairas.
Katie Vic on yksi parhaista juonista. Se lyötiin NIIN pahasti yli että naurattaa vieläkin. Sillähän oli siis sama tarkoitus kuin huumori gimmick painijoilla, koittakaa tarkastella asiaa siltä kannalta.
Kyllä minusta tuollaisilla juonikuvioilla on paikkansa, kunhan niitä ei turhan usein ilmesty.
Muuten huonoimmat asiat ovat varmaan Hoganin ainaiset paluut.
Ehkä paras kysyä toiseksi idioottimaisinta juonta. Muuten kaikki vähänkin kauemmin seuranneet valitsevat tuon Katie Vick-kuvion. Eli mikä on toiseksi huonoin/idioottimaisin?
Toiseksi huonoin on varmaan 90-luvun alun Zeus-osio. Hogan esitti yhdessä leffassa vapaapainijaa ja WWF päätti että ois hyvä idea tuoda tuon leffan pahis, Zeus, jatkamaan feudia. Zeus oli luultavasti kaikkien aikojen huonoin painija (yhdessä Giant Gonzalezin kanssa).
Viime vuotisista huonoin voi hyvinkin olla tuo yksijalkainen Zach Gowen osio, tai sitten se kuinka Lesnar pelkäsi Hardcore Hollya.
Luultavasti tuo Zeus.
Kieltämättä se Katie Vick -juttu oli kans huono, mutta mä inhosin niin tunteella sitä pelleilyä yksijalkasen kanssa. hohhoijaa. Kanava vaihtu äkkiä, kunnes kehässä oli taas jotain parempaa äksöniä.
Eddie Guerreron ja Rey Mysterion välinen kiista Dominic -pojan huoltajuudesta.
Hyi vittu mitä paskaa!