Isänpäivä on aivan turhaa markkinamiesten keksintöä. Kätevä konsti saada kansa kuluttamaan vielä vähän lisää sopivasti ennen joulua. Tuottaa turhaa stressiä ja sen kautta ylimääräistä pahaa mieltä.
Parempi lähteä siitä, että joka päivä on isän-, äitien- ja lastenpäivä. Enemmän hyvää mieltä ja välittämistä jokapäiväiseen elämään ja vähemmän lahjapaperiin käärittyä krääsää!
Turhaa hössötystä
Isä itsekin
2
650
Vastaukset 2
- Pakko...
No sehän on "isästä" itsestään kiinni mitä toivoo!Toivo vaikka, että isän päivä vietetään "ilman"lahjapapereita!Ei ole minkaanlaista oikeaa kaavaa isänpäivän viettoon!
- hks
mun mielesta jokapaiva pitaisi olla isanpaiva, aidin paiva, ystavanpaiva jne. Tassa maailmassa on kaikilla niin kiire etta ihmisia pitaa muistaa, onneksi on edes yksi paiva jolloin ihmiset muistaa toisiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1941855
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.117977Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo127902En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset210704- 135656
- 60655
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21624Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus57602- 38568