Petra-keittiöt

rakentaja

Moi

Onko kellään kokemusta Petra-keittiöistä? Olen hieronut kauppaa Jukkatalon kanssa johon kuuluu Petra-keittiö ja haluaisin kuulla kokemuksia Petra-keittiön omistajilta.

3

2478

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yyyryryyyyryryryryryryryryry

      ollut parissa kämpässä petran "massatuotantoon" tarkoitetut peruskeittiöt. Ihan ok ratkaisuja ovat olleet. Ei mitää lukus-malleja, mutta rahalla olisi saanut vaihtaa kahvat aina kultaan asti.

    • Sami_

      Talopaketin mukana tuleva keittiö on hintalaatusuhteeltaan ok, eli halpa ja 'huono', kaikki peruskamaa. Jos et ota paketin keittiötä, niin siitä ei hyvitetä juuri mitään

    • Ilkka-Juhani

      Meillä on huonoja kokemuksia Petran Milka keittiökaapin ovista joista maali on kupruillut jo kolmen vuoden käytön jälkeen. Taloudessamme on vain kaksi henkilöä. Lisäksi olemme olleet näiden kolmen vuoden aikana lähes kolmanneksen tästä ajasta muualla. Surkeaa laatua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      24
      4302
    2. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      225
      3759
    3. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      13
      3233
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      24
      2839
    5. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      49
      2741
    6. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2708
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2536
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2387
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      65
      2336
    10. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      61
      1811
    Aihe