gohar,olet etuoikeutettu

Jos sinulla on esim.ajokortti-olet etuoikeutettu musliminainen

Jos sinä olet joskus äänestänyt,olet etuoikeutettu musliminainen

Jos saat ajaa polkupyörällä ilman saatttajaa-olet etuoikeutettu musliminainen

Jos saat pelata sulkapalloa-olet etuoikeutettu musliminainen

Jos saat olla palstan sheriffi-olet etuoikeutettu musliminainen

Olet siksi etuoikeutettu musliminainen-koska jotkut musliminaiset ovat enemmän etuoikeutettuja kuin toiset.Muistuttaa kommunismia...Tiedät sen itsekin!

Islam-uskonto ilman jumalaa
4361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

- tosin ajokorttia en omista :) Ja omalta osaltani teen kaikkeni, jotta mahdollisimman moni muukin musliminainen voisi halutessaan tehdä kaikkea tuota - ja paljon,paljon enemmäkin!

Äänestä
  • jos haluat tehdä jotain, mikä on vastoin islaamia, haluat nimittää itseäsi musliimiksi? Mikä siinä on niin sitovaa? Hädiithien tappouhkausko?

    Äänestä

jos naiset eivät ole islamin sisällä tasa-arvoisia.Islam sallii kaiken tuon jonkun maan laki tai yleiset käsitykset kautta kulttuuri ja ehkäpä aviomiehensä ei ehkä salli tätä vaimolleen tai naisilleen.Sit kysymys on perhepolitiikasta ei islamista.Tiedäthän...

Äänestä
  • ... laeista perustuen harva taitaa tietää, että Ruotsi-Suomen laki perustui 1600- luvulla Mooseksen Lakiin lähes sellaisenaan. ( Kivittäminen oli korvattu.)
    Siinäkin systeemissä tietenkin joidenkuiden päät kierivät helpommin kuin toisten ja esim. aatelistoon kohdistuvat noituussyytteet olivat mahdollisia vain kunkin aatelisen raskaitten poliittisten töppien jälkeen. ( Esim. Ranskasta 1400-luvulta: Hirmuisen jälkimaineen saanut ranskalainen Giles de Rez vain sattui olemaan liian rikas, mahtava ja kannatettu, jotta kuningas ja vihamiehet olisivat voineet muuta kuin tuhota hänet noituussyytöksin joita terästetiin varmuudenvuoksi pedofiilimurhasyyttein.Se, etä hän oli ollut Orleansin neitsyen vahvoja tukijoita muistutti lisäksi kuningasta eräistä epämiellyttävistä poliittisista valinnoista, mikä ei parantanut Giles-rukan mahdollisuksia... )

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


religion. kirjoitti:

Jos sinulla on esim.ajokortti-olet etuoikeutettu musliminainen

Jos sinä olet joskus äänestänyt,olet etuoikeutettu musliminainen

Jos saat ajaa polkupyörällä ilman saatttajaa-olet etuoikeutettu musliminainen

Jos saat pelata sulkapalloa-olet etuoikeutettu musliminainen

Jos saat olla palstan sheriffi-olet etuoikeutettu musliminainen

Olet siksi etuoikeutettu musliminainen-koska jotkut musliminaiset ovat enemmän etuoikeutettuja kuin toiset.Muistuttaa kommunismia...Tiedät sen itsekin!

Islam-uskonto ilman jumalaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu